نگاهی به سومین دوره لیگ پرشین ؛ جایی که برد و باخت معنا ندارد-بخش سوم

نکات برگزیده مطلب
  • باسط آرزو دارد روزی در تیم استقلال تهران بازی کند.باسط قول داد روزی که بازیکن استقلال شد برای دیدن بازی کودکان کار و کودکان حاشیه نشین وقت بگذارد...

سرویس اجتماعی پایگاه خبری صدای  -قسمت اول و دوم این گزارش پیش از این در پایگاه خبری صدای معتمد تقدیم شما عزیزان شد، در اینجا بخش سوم و پایانی گزارش و ادامه گفتگو با مرتضی کی منش تقدیم مخاطبین عزیز پایگاه خبری صدای معتمد خواهد شد.

+ جامعه ورزشی کشور در این حرکت چقدر یاری­گر شما بودند؟

_ اساسا به جامعه ورزش کشور نقد جدی وارد است. روحیه پهلوانی مرحوم تختی، واقعا گمشده این روزهای ورزش ماست. متاسفانه تصوری هم در میان عده ای از ورزشکاران مطرح وجود دارد که تنها با کمک مالی، می‌توانند و می­بایست ایفای نقش کنند.در حالی که اغلب بچه‌‌‌های ما آرزو دارند فلان فوتبالیست بیاید و به این مسابقات یا به تمرینات هفتگی شان سر بزند و از نزدیک بازی آنها را ببیند. تاثیرگذاری و سرمایه اجتماعیِ هر یک از چهره‌‌‌های ورزشی، می‌تواند کودکان و نوجوانان بسیاری را از بحران­ها و آسیبهای اجتماعی نجات دهد و این نگاه، کاملا در جامعه ورزشی ما مغفول مانده است.

+ از جامعه فوتبال کشور چه اشخاصی آمدند و حضور داشتند؟

_ آقای شایان مصلح بازیکن پرسپولیس روز گذشته آمدند و بچه‌ها از این حضور خوشحال شدند،آقای مجتبی محرمی‌و مهرداد میناوند بازیکنان سابق پرسپولیس هم روز اول مسابقات آمدند. آقایان پژمان منتظری و حسین ماهینی هم روز پایانی مسابقات و برای اهدای جام تیمهای قهرمان در جمع ما حاضر بودند.

سخن پایانی در مورد مسابقات لیگ پرشین؟

_ ۵ شهریور ماه تولد جهان پهلوان تختی است. این مسابقات را به روح این جوانمرد عرصه ورزش و پهلوانی تقدیم می‌کنیم به این امید که ورزشکاران ما جوانمردی را در عمل بکار بسته و بدانند چگونه است که پس از سالهای طولانی نام تختی هنوز بر سر زبان هاست.

بعد از گفتگو با مرتضی کی منش از مسئولین جمعیت امام علی (ع) به جمع بازیکنان تیمها رفتم.

صمد نوجوانی  ۱۴ ساله بود که در کارخانه خم کاری کار می‌کرد. دو ماه است مشغول بکار شده و هافبک چپ است. دوست ندارد در مورد درآمدش از کار چیزی بگوید این را غیر مستقیم از بین صحبت هایش متوجه شدم.صمد روزها مشغول کار است و شبها تمرین می‌کند.عاشق بازی رونالدو است و آرزو دارد فوتبالیست شود و روزی در تیم بایرن مونیخ بازی کند.رویایی که دست نیافتنی نیست اما فاصله از خم کاری در پاکدشت تا آلیانتس آرنا در مونیخ بسیار زیاد است.

باسط اما رویای کوچکتری دارد.او نوجوانی ۱۳ ساله ساکن سقز است و یک سال است در تیم پرشین کردستان عضویت دارد.در دفاع چپ بازی می‌کند و الگوی فنی اش مارسلو است. باسط آرزو دارد روزی در تیم استقلال تهران بازی کند.فاصله از سقز تا آزادی زیاد نیست اما باسط به ما قول داد روزی که در استقلال بازی کرد یادش بیاید امروزی که روی سکوهای زمین چمن دانشگاه شهید بهشتی نشسته بود و از بی مهری بازیکنان استقلال برای ندیدن بازی­اش گله کرد. باسط قول داد روزی که بازیکن استقلال شد برای دیدن بازی کودکان کار و کودکان حاشیه نشین وقت بگذارد.

باسط این‌ها را می‌گوید و من دلخوشم که آن روز دیگر نه کودک کاری باشد و نه فقری و نه حاشیه نشینی. اما مگر امکان دارد؟

 با این بی توجهی‌ها مگر میشود کودک کاری نباشد و حاشیه نشینی از بین برود؟

قسمت اول  گفتگو با مرتضی کی منش مسئول امور رسانه ای جمعیت امام علی ( ع ) را می­توانید در لینک روبرو مشاهده نمایید ( اینجا کلیک کنید )

قسمت دوم  گفتگو با مرتضی کی منش مسئول امور رسانه ای جمعیت امام علی ( ع ) را می­توانید در لینک روبرو مشاهده نمایید (اینجا کلیک کنید )

گزارش روز پایانی لیگ پرشین را می‌توانید در لینک روبرو پیگیری نمایید ( اینجا کلیک کنید )

لیگ پرشین و کودکان کار و حاشیه نشین

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید