نکیسا: مدیرعامل پرسپولیس باید فردی فوتبالی باشد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- نیما نکیسا باریکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: وزارت ورزش باید تصمیم جدی برای انتخاب یک مدیر بگیرید که او چندین سال فرصت کار داشته باشد؛ مدیرعامل پرسپولیس باید فردی فوتبالی باشد و این ورزش را بشناسد.

نیما نکیسا با بیان اینکه در باشگاه پرسپولیس برخی فعالیت اقتصادی انجام دادند، اما موفقیت آن‌ها مقطعی بوده است، اضافه کرد: یعنی فقط هزینه‌های جاری پرداخت شده است.

باریکن سابق تیم فوتیال پرسپولیس ادامه داد: وقتی مدیری قابلیت لازم را ندارد و برکنار می‌شود، به جای اینکه پاسخگوی عواقب تصمیمات خود باشد، در جای بهتری پست می‌گیرد. جوانان زیادی از جنس فوتبال هستند و دانش کافی را دارند و سلامت هم هستند، اما اجازه نمی‌دهد وارد حوزه مدیریت شوند.

نکیسا ادامه داد: در اساسنامه فدراسیون فوتبال بندی وجود دارد که بر اساس آن رئیس باید ١٠سال سابقه مدیریت داشته باشد. یعنی کسی که ١٠سال مدیر یک شرکت خصوصی بوده می‌تواند رئیس فدراسیون فوتبال شود، اما من فوتبالی نمی‌توانم برای انتخابات ثبت نام کنم.

باریکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس یادآورشد: در هیچ جای دنبال نبود ثبات مدیریتی به سود باشگاه نیست. باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس باید ثبات مدیریتی داشته باشد. این باشگاه باید آرامش داشته باشد، چون تیمی‌مردمی‌بسیار بزرگ است.

نکیسا تصریح کرد: وقتی تغییر مدیر زیاد باشد، باعث می‌شود بازیکنان دچار تزلزل بشوند. بازیکنان هر روز با یک نفر باید صحبت کنند و قرارداد ببندند. وقتی دائم مدیران جابه‌جا شوند، وجهه مدیریت پایین می‌آید.

باریکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس یادآورشد: بازیکن اگر بداند مدیر ۵سال است که مانده و قرار است حالا حالا‌ها هم بماند، از جایگاه بازیکن با آن مدیر صحبت می‌کند، اما وقتی بداند مدیر را چند روز بعد تغییر می‌دهند، به خیلی از مسائل تن نمی‌دهد.

وی درباره تصمیم‌گیری برای ادامه بازی‌های لیگ برتر می‌گوید: به نظرم بازی‌های این فصل باید برگزار شود و تکلیف همه چیز اعم از قهرمان، تیم‌هایی که به لیگ قهرمانان صعود می‌کنند و همچنین صعود و سقوط کننده‌ها مشخص شود چرا که در غیر این صورت مشکلات بزرگی گریبانگیر فدراسیون و سازمان لیگ خواهد شد. شما تصور کنید بازی‌ها نیمه‌کاره بماند و تکلیف هیچ کدام از این موارد مشخص نشود، در آن صورت برنامه سازمان لیگ برای سال بعد چیست؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید