نکونام و چگونگی برد فولاد خوزستان مقابل هوادار

پس از برد فولاد خوزستان مقابل تیم هوادار، جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال فولاد در نشست خبری بعد از بازی با تیم هوادار که با برتری یک بر صفر تیمش خاتمه یافت، اظهار کرد: این سه امتیاز شیرین را به مردم خوزستان و هواداران فولاد و همچنین بازیکنانم که امروز جانانه زحمت کشیدند، تبریک می‌گویم. بازیکنام لیاقت این برد را داشتند. تیمی‌که ما تحویل گرفتیم با توجه به مشکلات و مصدومیت هایی که داشتیم و همچنان ادامه دارد، شرایط سخت بود. به ویژه این که امروز هم از دقیقه ۲۰ بازی ۱۰ نفره شدیم که کار خیلی سخت می‌شود.

وی افزود: تیم ما از نظر روحی روانی نیاز داشت که زودتر با یک برد به هماهنگی برسد اما در نیمه اول به خاطر آن اخراج کمی‌به هم ریختیم و نتوانستیم بازی منطقی انجام دهیم. در نیمه دوم هم با توجه به صحبت هایی که بین دو نیمه با بازیکنان داشتیم و همچنین تعویض هایی که انجام دادیم، کنترل بازی را در اختیار گرفتیم. می‌دانستیم از بازی چه می‌خواهیم و می‌دانستیم از چه موقعیتی می‌توانیم به تیم هوادار ضربه بزنیم و نهایتا توانستیم این کار را انجام دهیم. اگر دقت می‌کردیم در ضربات ایستگاهی می‌توانستیم بیشتر گل بزنیم اما متاسفانه نشد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: مهم تر از همه این است که کلا به تیم هوادار فقط یک موقعیت دادیم. به عنایتی تبریک می‌گویم تیم خیلی خوب، منسجم، قلدر و زوردار است و بازی فیزیکی مقابل ما انجام دادند. امیدوارم در ادامه راه موفق باشند. این تیم قابل احترام و بازی را برای ما سخت کردند. مخصوصا در نیمه اول که با ذهن برنده شدن وارد زمین نشدیم.

وی بیان کرد: ۷۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی کردن و بردن تیم هوادار که هیچ فرصتی به حریفان خود نمی‌دهد، خیلی سخت بود. بازیکنانم کار بزرگی انجام دادند. تیم ما همان تیمی‌است که توانست جام قهرمانی کسب کند و سهمیه آسیایی را به دست آورد. باید به این بازیکنان اعتناد، ایمان و باور داشت تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

نکونام در ادامه نیز عنوان کرد: پاتوسی را از دو هفته قبل نداشتیم و همچنان او را نداریم. میلاد بدرقه و ایوب والی مصدوم هستند و دیدید که محمد میری ر اهم تعویض کردم. آبشک هم در بازی مصدوم و تعویض شد. قطعا در ادامه راه چنین مشکلاتی را بازهم خواهیم داشت ولی امیدوارم مصدوم‌‌‌های تیم برسند و پزشکان تیم باید بیشتر تلاش کنند چون کار سنگین و سخت است و وظیفه داریم که ما به عنوان افرادی که سکان فولاد را در دست داریم همه با هم تلاش کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم. هر بازیکنی که غیبت داشته باشد، باشگاه فولاد ضربه می‌خورد و وظیفه ماست که از این حق و حقوق دفاع کنیم و بتوانیم بازیکنان را آماده داشته باشیم. امیدوارم تیم مان به شرایط مدنظر برسد تا موفقیت هایمان را تکرار کنیم.

وی گفت: ما حدود ۲ هفته زمان داشتیم که به بازی با هوادار برسیم و سعی کردیم بازیکنان را در شرایط مسابقه کنار هم داشته باشیم تا ذهن‌ها زودتر به هم نزدیک شوند. از نظر بدنی نتوانستیم کاری انجام دهیم و فقط کمی‌تغییرات ساده انجام دادیم. دو فصلی که من این جا بودم، تیمم ۱۲۰ دقیقه می‌دوید و مبارزه می‌کرد، آن هم باتوجه به بودن مربی اسپانیایی‌مان و کاری که تیم پزشکی‌مان انجام می‌دادند اما هنوز نتوانسته‌ایم و قطعا این ایراد را نمی‌توانیم اکنون برطرف کنیم زیرا باید هر چهار یا پنج روز یک بار بازی کنیم. دوران آماده سازی برای ما سخت می‌شود و باید بگذاریم تا نیم فصل و در نیم فصل بهترین عملکرد را خواهیم داشت.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: من بازی را حرفه ای نگاه می‌کنم و همه باید در چارچوب قراردادمان کار کنیم و خوب بازی کنیم تا در نهایت تیم به قهرمانی برسد. تمام بازیکنانم مثل برادر من هستند و همه را دوست دارم و برای آن‌ها زحمت می‌کشم و دوست دارم آن‌ها پیشرفت کنند. همه بازیکنان برای من یکی هستند، مگر این که بازیکنی در بازی و تمرین، عملکردش از دیگری ضعیف تر باشد که آن موقع تفاوت دارد.

وی عنوان کرد: یوسو قطعا به تیم فولاد اضافه می‌شود و در حال تلاش هستم که مربی خارجی که سال گذشته با ما بود و امسال با رئال مادرید است را حداقل هر ماه یا دو، سه ماه یک بار کنارمان داشته باشیم. مربیان کادر قبلی فولاد هم همگی دوستان من و قابل احترام هستند. من با آنها صحبت نکردم اما ترجیح می‌دهم در هر جایی که کار می‌کنم، کادر و کسانی که وفادار هستند و کنارم بودند را همیشه با خودم داشته باشم چون با تفکراتم آشنا هستند زیرا من در کارم یکسری اصول، قوعد و چارچوب دارم که برای من اگر دائما تغییر داشته باشم، سخت می‌شود. به خاطر همین کادرم را همیشه حفظ می‌کنم.

نکونام گفت: تعویضی‌‌‌های ما خیلی خوب کار کردند و توانستند روندی که می‌خواهیم را حفظ کنند. بوحمدان بازیکن با کیفیتی است و سال‌‌‌های قبل هم مدنظر من بود که به تیم فولاد اضافه شود. برای او خوشحالم که گل زد. او بازیکن همین استان است. در کل تیم مان برنده شد و امروز فولاد برد و خوشحال شدم. هواداران فولاد لیاقت دارند که یک تیم جان دار داشته باشند.

وی در پایان نیز با تمجید از عملکرد داور نیز بیان کرد: با این که بازیکن تیم ما اخراج شد ولی قضاوت داور خیلی بی نقص بود. من صحنه اخراح بازیکنم را ندیدم اما قضاوت آقای داور فوق العاده و بی نقص بود و به او خسته نباشید می‌گویم. فکر کنم اولین قضاوت این داور در این دو فصل برای فولاد بود که فوق العاده بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید