نورشرق: باید در استخدام دروازه‌بان خارجی ممنوعیت ایجاد شود

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- جمشید نورشرق، رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: در فوتبال ما پیش از این هم درباره استخدام دروازه‌بان خارجی ممنوعیت وجود داشته و بعد از آن هم در مورد تعداد بازیکنان خارجی تصمیم‌ گرفته شده بود.

جمشید نورشرق با بیان اینکه برای هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال که تصمیم بر منع جذب بازیکن و مربی خارجی گرفتند، مبنایی وجود داشته تا به این جمع‌بندی رسیدند، اظهار کرد: همیشه در این مسائل یک دغدغه بوده و الان هم که این قانون را اجرا کردیم، موجب شده قیمت بازیکن و مربیان داخلی، بی‌رویه‌ افزایش یابد که شرایط خوبی نیست و باید جلوی آن گرفته شود.

وی ادامه داد: حتما فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید تصمیمی‌بگیرند که چنین نتیجه‌ای نداشته باشد چون در این صورت فشار غیرقابل قبولی به باشگاه‌های دولتی و غیردولتی وارد می‌شود و بازار نقل و انتقالات را دچار تلاطم می‌کند.

نورشرق در خصوص اظهارات افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس که گفته بود باید نگاه تخصصی‌تری به اتفاقات فوتبال داشته باشیم، گفت: طبیعتا اگر در هر موضوعی نگاه تخصصی داشته باشیم نتایج بهتری خواهیم داشت. هر تصمیمی‌گرفته می‌شود ممکن است تبعاتی داشته باشد که خوشایند نباشد.

او در خصوص این موضوع که استقلالی‌ها خیلی مصرانه می‌گویند که استراماچونی را برمی‌گردانند و فدراسیون هم پرفشار می‌گوید نه، تصریح کرد: موضوع خیلی ساده است، یک وقت است که می‌خواهیم موج رسانه‌ای ایجاد و حواس هواداران را به موضوعی جلب کنیم.

وی گفت: حقیقت قضیه این است که قبل از اینکه اساس بحث بازگشت استراماچونی مطرح شود و بحث اختلاف مدیریت باشگاه استقلال و مربی داخلی رسانه‌ای شود این تصمیم در سازمان لیگ گرفته شده بود و شاید خیلی جذابیت نداشت که مورد توجه قرار بگیرد.

نورشرق گفت: در این فاصله مشکلات استقلال پیش آمد و در واقع هدف‌گذاری مسئولان، نه باشگاه استقلال بود و نه پرسپولیس. تصمیم‌گیری برای فوتبال کشور بود و از قضا همزمان شد با ادعای به کارگیری استراماچونی.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید