نوبخت: همه دیدند که در برجام چه کسی منزوی شد

سرویس سیاسی پایگاه خبری صدای معتمد -محمدباقر نوبخت صبح امروز در نشست خبری هفتگی با رسانه‌ها درباره علت تعویق حقوق بازنشستگان گفت: شک نکنید به میزان توانایی مالی دولت این حق را برای بازنشستگان قائلیم. در بودجه سال جاری اضافه بر افزایش سنواتی و میزان یکسان سازی که در نظر گرفتیم سال آینده هم در نظر می‌گیریم.

وی همچنین با اشاره به نشست سه جانبه ایران، ترکیه و عراق اظهار داشت:  در خصوص اتفاقاتی که در عراق و اقلیم کردستان پیش آمده موضع جمهوری اسلامی‌ایران یکپارچگی عراق است. در کنار این مسئله دولت عراق از ما استمداد خواست تا همانطور که در دفع داعش به عراق و سوریه کمک کردیم، به آنها کمک کنیم. موضع ایران یکپارچگی در عراق است و این موضع را دولت ترکیه هم دارد و حضور آقای اردوغان در ایران نیز در همین رابطه بود. ضمن اینکه ما همیشه دوستان و علاقمندان به مردم کرد هستیم حتی نسبت به اقلیم کردستان هم که داعش پشت مرزهایشان آمد و ما به کمکشان رفتیم را هم دوست داریم.

این مسئول ادامه داد: برجام هیچ کاری هم نکرده باشد اما همه دیدند چه کسی منزوی شد و جایگاه ما امروز کجاست و اینکه می‌گویند ایران پایبند به تعهدات بین المللی است تاثیر برجام است. کشور پیمان شکن آمریکاست ما زیان ندیدیم بلکه حقانیت خود را به جهان ثابت کردیم.

وی درباره اینکه در صورتی که ترامپ برجام را پذیرفته و اعلام کند ایران بر آن پایبند بوده آیا برسر مسائل دیگر از جمله موشک و توان دفاعی هم وارد مذاکره خواهیم شد یا نه، گفت: به هیچ وجه قدرت موشکی ما قابل مذاکره نیست و برای افزایش توان دفاعی هر چه تشخیص دهیم ورود خواهیم کرد. فعلا طرفی که ادعا می‌کند برای خروج از برجام ترامپ است اما قبول داریم که اروپا، چین و روسیه در جهت استمرار برجام عمل می‌کنند ما نباید جبهه ترامپ را تقویت کنیم تا موضع غیر عرف جهانی که زیر یک معاهده بین المللی زده شود، پررنگ نشود. متناسب با مواضع ترامپ ما هم موضع گیری خواهیم کرد و این در جهت حفظ منافع ملی است.

نوبخت درادامه سخنان خود نیز درباره معرفی وزرای باقی مانده سخن گفت و عنوان کرد:  وزارت نیرو مشکلی ندارد و جمع بندی‌ها در باره آن صورت گرفته؛ اما وزارت علوم مهم است و باید سلسله بررسی هایی را انجام دهیم تا وزیر آن فردی مورد نظر همه مسئولان نظام باشد چرا که وزارتخانه مهمی‌است. دانشگاه‌ها برای همه مسئولان مهم است و توجه همه به آموزش عالی زیاد است. مدتی صبر کنیم هر دو وزیر با هم معرفی خواهند شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید