نماینده مردم همدان: افزایش ۲۰ درصدی حقوق دچار ابهاماتی است

اخبار اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد – نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی‌گفت: افزایش ۲۰ درصدی حقوق در هاله ای از ابهام است و مشخص نیست که ۲۰ درصد یعنی چه؟ یعنی کسی که ۲۰ میلیون حقوق بگیرد ۲۰ درصد به او اضافه می‌شود و کسی که یک میلیون تومان می‌گیرد هم ۲۰ درصد.

حمیدرضا حاجی بابایی ظهر امروز ۱۶ دی ماه در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس با اشاره به این مهم که مشکلات بسیاری برای خانواده‌‌‌های معظم شهدا و جانبازان به وجود آمده، بیان کرد: متاسفانه کار این افراد را به اداراتی ارجاع داده اند که هیچ آشنایی و آگاهی از آنها ندارند و هیچ تلاشی برای رفع مشکلات آنها نمی‌کنند.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان این که نظام رتبه بندی معلمان برخلاف برنامه ششم توسعه انجام شده و دو هزار میلیارد تومانی که برای آن پیش بینی شده در سال دوم برنامه باید اجرا شود، اظهار کرد: ماده ۲۹ و ۳۰ درباره متناسب سازی و همسان سازی حقوق در بودجه رعایت نشده و افزایش ۲۰ درصدی حقوق در هاله ای از ابهام است و مشخص نیست که ۲۰ درصد یعنی چه؟ آیا به این معناست که کسی که ۲۰ میلیون حقوق بگیرد هم ۲۰ درصد به او اضافه می‌شود و کسی که یک میلیون تومان می‌گیرد هم ۲۰ درصد؟ این کار، توپ را در زمین مجلس شورای اسلامی‌انداختن است.

نماینده مردم همدان: افزایش ۲۰ درصدی حقوق دچار ابهاماتی است
نماینده مردم همدان: افزایش ۲۰ درصدی حقوق دچار ابهاماتی است

حاجی بابایی اظهار کرد: خصوصی سازی در آموزش و پرورش در بودجه ۱۳۹۸، سیاه ترین نگاه به آموزش و پرورش است و عدم شفافیت در بودجه نفت برخلاف ادعای آقای رییس جمهور مبنی بر شفافیت بودجه است و بودجه شفافیتی در نظام پرداخت پرداخت‌‌‌های شرکت نفت ندارد.

نماینده مردم همدان ادامه داد: با توجه به برنامه ششم در لایحه بودجه به متناسب سازی حقوق کارگران توجهی نشده و عدم توجه به افراد کم درآمد جامعه نیز در این موضوع دیده می‌شود پس با عنایت به مصوبات برنامه ششم توسعه باید بودجه سال ۹۸ اجراکننده یک پنجم برنامه ششم باشد که متاسفانه بودجه سال ۱۳۹۸ کمترین شباهت را به برنامه ششم توسعه دارا است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید