نظر عباس آخوندی پس از کسب رای اعتماد از مجلس

سرویس سیاسی پایگاه خبری صدای معتمدعباس آخوندی پس از کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی‌و عهده دار شدن مجدد مسئولیت وزارت راه و شهر سازی یادداشت کوتاهی در کانال تلگرامی‌خود قرار داد.

عباس آخوندی در این یادداشت کوتاه نوشت:

رای اعتماد

هر چند پنجمین تجربه‌ام بود، لیکن باز تازگی داشت. نوع مباحث و نحوه ورود کارشناسی مخالفان و موافقان به بحث و پرهیز از ورود به عرصه مسائل سیاسی ازسوی آنان بسیار شاخص بود. درعینِ حال، حرکت‌های زیرپوستی و مباحث درون فراکسیونی هم در جریان بود. این وضعیت فضای درون و بیرون مجلس را بسیار آرام کرده بود، ضمن اینکه گروه‌بندی‌های سیاسی نیز تا حد زیادی کارِ خودشان را انجام می‌دادند.

قطعا، این نحوِ مدیریت مدنی یکی از سیاسی‌ترین اتفاقات کشور یک گام به پیش بود و سرمایه‌ی اجتماعی بزرگی را برای دولت و مجلس ایجاد نمود که در آینده بکار خواهد آمد.

من این موفقیت را ابتداءا به رییس، هیات رییسه و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی‌که به خوبی این امر مهم را مدیریت کردند، و در مرحله بعدی به رییس جمهور محترم و هیات وزیران که موفق به اخذ رای اعتماد قاطع نمایندگان محترم ملت شدند تبریک می‌گویم.

اینک سه قوه در کنار هم و با هدایت رهبری باید برای توسعه و سرافرازی جمهوری اسلامی‌ایران تلاش کنیم.

عباس آخوندی – ۲۹ مردادماه ۹۶

عباس آخوندی در حالی دیروز موفق به کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌گردید که در دولت یازدهم نیز عهده دار همین سمت بود.

وی پیش از این نیز طی سالهای ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ وزیر مسکن و شهرسازی در دولت دوم مرحوم هاشمی‌رفسنجانی بوده است.

در زمان فعالیت ایشان به عنوان وزیر راه و شهر سازی در دولت یازدهم مخالفین آخوندی دو بار سعی در برکناری وی به وسیله استیضاح در مجلس را داشتند که در هر دو بار استیضاح عباس آخوندی با رای منفی اکثریت نمایندگان مواجه شد و وی در طول فعالیت دولت یازدهم وزیر راه و شهر سازی باقی ماند.

اکثریت کارشناسان فعال در این حوزه عملکرد آقای آخوندی را با توجه به شرایط موجود مثبت، قابل دفاع و بعضا درخشان می‌دانند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید