نظرات وزیر ورزش پیرامون اساسنامه فدراسیون فوتبال

وزیر ورزش سیدحمید سجادی در جمع خبرنگاران در رابطه با تغییر بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال  اظهار داشت: تا جایی که من خبر دارم و به من گزارش داده‌اند، از قبل پیگیری شده بود که در اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی این عنوان قید شود که این فدراسیون‌ها نهادهای عمومی غیر دولتی هستند و در همان زمان فدراسیون فوتبال از این امر استثنا شود بحث عمومی حذف و غیر دولتی باقی بماند یعنی فدراسیون فوتبال ایران دیگر نهاد عمومی نباشد.

وی افزود: در گذشته زمانی که من معاون سازمان تربیت بدنی بودم، فدراسیون فوتبال تنها فدراسیونی بود که قید عمومی را نداشت، نمی‌دانم در این ۸ سال چه تغییراتی رخ داد که فوتبال هم در زمره نهادهای عمومی غیردولتی قرار گرفت. چون قبلاً یک بار به آن پرداخت شده بود و مصوب هیات دولت را داشت گمان می‌کنم سال ۱۳۸۵ بود؛ همزمان با بازی‌های آسیایی دوحه که فوتبال ایران به دلیل مشکلاتی که در امور مدیریتی به وجود آمد در شرف تعلیق بود، پس از آن اساسنامه‌ای به ایران پیشنهاد داده شد که طبق آن فوتبال ایران را یک نهاد غیردولتی عنوان می‌کرد که از قضا مصوبه هیات دولت را نیز داشت.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: نمی‌دانم حالا در این ۸ سال چه اتفاقی افتاد که فدراسیون فوتبال تبدیل به نهاد عمومی غیر دولتی شد البته خیلی هم پیگیری نکردم. اما  طبق صحبت‌ها، مذاکرات و اسنادی که وجود دارد و صورتجلسه را دیده‌ام که البته مربوط به دوره وزارت بنده نیست و به چند ماه قبل بر می‌گردد، تفاهمی با فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) صورت گرفته بود که فیفا به دنبال حذف عنوان عمومی از بند یک اساسنامه بود و دوستانی که در آن جلسه حضور داشتند_ البته لازم نیست نامی از آنها ببریم_ در صورتجلسه قید کردند که برای تغییر در اساسنامه نیاز به مجوز از مجلس شورای اسلامی دارند که طبیعتاً در اینجا سیکل مجلس اضافه شده است و پس از تایید دولت حالا این بحث در مجلس مطرح است و باید ببینیم قبول می‌کنند که قید عمومی بودن را از بند اساسنامه حذف کنند و غیر دولتی باقی بماند؛ یا نه به همان شکل قدیم پیگیری شود.

سجادی تاکید کرد: می‌دانم زمان کافی نداریم، ولی در هر صورت وظیفه داریم پیگیری کنیم، اما هنوز نمی‌دانم چرا در آن صورت‌جلسه افرادی که حضور داشتن اعلام کردند تغییر این بند نیاز به نظر مجلس دارد. این افراد از وزارت خانه قبلی و فدراسیون پیشین بودند و همانطور که نماینده حقوقی فدراسیون آن صورت‌جلسه را به من نشان داد، وظیفه پیگیری داریم و در این رابطه من پاسخ دادم زیرا دیدم  خبرنگاران در این رابطه پرس و جو می‌کنند و پاسخ ما به شفاف‌ترین حالت ممکن بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید