نظرات منصور رشیدی در مورد بازی ایران مقابل امارات

مربی پیشین تیم‌ملی،  منصور رشیدی، درباره عملکرد تیم‌ملی در بازی با امارات اظهار کرد: در این بازی مدافعان تیم‌ملی عالی عمل کردند. هافبک‌هایمان اما در نیمه نخست نتوانستند عملکرد خوبی به نمایش بگذارند ولی در نیمه دوم با تغییراتی که در نحوه بازی ملی‌پوشان رخ داد، مالکیت در اختیار تیم ما قرار گرفت و برای آزمون و طارمی‌موقعیت‌سازی شد.

منصور رشیدی با بیان این که تیم‌ملی در نیمه نخست عملکرد خوبی نداشت، افزود: من دلیل تعویض نورافکن را متوجه نشدم چرا که اواخر بازی هم حاج صفی به جای جهانبخش به بازی آمد و در دفاع چپ قرار گرفت. این در حالی است که نورافکن هم می‌توانست در این پست قرار بگیرد. آمدن قلی‌زاده تصمیم خوبی بود چون نفوذها از جناح راست بیشتر شد. من اگر جای اسکوچیچ بودم برای تغییر سبک و باز کردن گره بازی، آزمون و جهانبخش را تعویض می‌کردم تا تیم‌ملی بیشتر صاحب توپ و میدان شود. البته در نیمه دوم تعویض‌ها خوب بود و روند بازی تیم‌ملی رو به جلو شد.

در ادامه منصور رشیدی پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به عملکرد اماراتی‌ها گفت: امارات زورش به ایران نمی‌رسید. البته باید بگویم که در ۳۰، ۴۰ سالی که فوتبال امارات را پیگیری می‌کنم، تاکنون این اندازه خوب مقابل ما ظاهر نشده بودند.

منصور رشیدی در ادامه گفت‌وگویش با ایسنا درباره عملکرد زوج آزمون – طارمی‌و در پاسخ به این سوال که آیا لازم است بازیکن دیگری به جای یکی از آن‌ها بازی کند تا هماهنگی بین مهاجمان دیگر تیم‌ملی و این دو بازیکن بیشتر شود، توضیح داد: باید از مهره‌های دیگر استفاده شود. باید قبول کنیم که همیشه طارمی‌و آزمون حضور ندارند. بالاخره فوتبال است و امکان مصدومیت یا محرومیت یکی یا هر دوی آن‌ها وجود دارد.

همچنین منصور رشیدی ادامه داد: تیم‌ملی باید زوج‌های دیگری هم داشته باشد تا بتوانند در صورت نبودن آزمون یا طارمی‌یا هر دوی آن‌ها، هماهنگی لازم را داشته باشند. زوج آزمون – طارمی‌خوب است ولی باید در این بازی به بازیکنان دیگر فرصت داده می‌شد که این اتفاق نیفتاد.

منصور رشیدی مربی پیشین تیم‌ملی درباره بازی آینده ملی‌پوشان با کره جنوبی بیان کرد: من بازی امروز کره جنوبی را دیدم. درست است که کره جنوبی «سون» را در اختیار دارد ولی آن‌ها هم اینطور نیستند که بتوانند مقابل ایران شق‌القمر کنند. کره ناهماهنگ ظاهر شده و این تیم‌شان یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های کره جنوبی است که تاکنون دیده‌ام. به نظرم در بازی با کره جنوبی نتیجه‌ای بهتر از بازی با امارات کسب می‌کنیم.

منصور رشیدی در پایان گفت: من معتقدم ایران کره جنوبی را با دو گل یا بیشتر شکست خواهد داد. ان‌شاءالله تیم‌ملی بتواند به جام جهانی صعود کند و مردم را خوشحال کند. فوتبال سرگرمی‌و دلخوشی مردم ایران است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید