نظرات مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا پیرامون تیم ملی فوتبال و استقلال

 کارشناس و مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسعود اقبالی، در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال کشور اظهار داشت: ما وضعیت خوبی نداریم. بازی‌های تدارکاتی نداشته و در حال زمان‌سوزی هستیم و اوقات مان به هدر می‌رود. دنبال یک تیم می‌گردیم که در این وضعیت نا بسامان با او بازی کنیم. از طرفی تیم ولز هم اضافه شده و اگر با همین شرایط در جام جهانی پیش رویم، شرایط دشواری خواهیم داشت. اگر خیلی شانس بیاوریم با نتایج خوبی بتوانیم بازی‌ها را ببازیم و از دور مقدماتی حذف شویم.

وی ادامه داد: تیم‌های بزرگ دنیا در این تورنمنت شرکت کرده و همگی آمادگی لازم را دارند و همه در حال پیش بردن بازی‌های تدارکاتی هستند. لیگ ملت‌های اروپا در حال برگزاری بوده و این لیگ خیلی برای آنان مهم است. تیم ولز، آمریکا و انگلیس از تیم‌های قدرتمندی هستند. ما وضعیت خوبی در جام‌جهانی نخواهیم داشت.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا خاطرنشان کرد: اگر میخواهیم با الجزایر بازی کنیم‌ تنها از روی ناچاری و استیصال است. الجزایر تیمی نیست که تیم ملی فوتبال را در برابر سایر تیم‌ها آماده کند چرا که سبک بازی آنان با ما متفاوت است. تیم‌هایی مثل کنگو را نمی‌دانم از کجا پیدا می‌کنند. بازیکنان به لحاظ روانی بهم ریخته هستند. خود بازیکنان هم الان بازی‌های تدارکاتی را زیر سوال برده و حتی با مسئولین فوتبال شوخی می‌کنند. مشکلاتی که الان در ساختار مدیریتی و تشکیلاتی فوتبال ما وجود دارد، نتیجه‌ای است که در حال تماشای آن هستیم. فقط امیدوارم شرایط بدی پیش نیاید و ما در جام جهانی آبروریزی نکنیم.

اقبالی با اشاره به اینکه باید از قبل برنامه‌ریزی می‌کردیم گفت: تمامی تیم‌ها از قبل برنامه خود را مشخص و برنامه‌ریزی ‌کردند. من نمی‌دانم مسئولین فوتبال ما نمی‌دانند که از قبل باید برنامه‌ریزی کنند؟ ما الان نمی‌توانیم دنبال تیمی باشیم که با سبک ما بازی کند. الان هم مسائل و افکار عامه‌پسندی را مطرح می‌کنند و سعی در تغییر افکار مردم دارند‌. آن زمانی که باید به دنبال تیم‌هایی می‌رفتیم که بتوانیم در بازی تدارکاتی با آن ها رو به رو شویم، این کار را به دلیل مسائل انتخاباتی فدراسیون فوتبال انجام ندادیم. با این وضعیت متاسفانه شرایط بسیار بسیار بدی را در جام‌جهانی خواهیم داشت.

کارشناس در پاسخ به این سوال که نقش سرمربی در بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال چقدر می‌تواند مهم باشد، گفت: وظیفه سرمربی انتخاب و گزینش بازی‌های تدارکاتی نیست. این دست مدیریت فوتبال و کادر فنی است. دست کمیته‌ای است که باید به دنبال این موضوعات باشد. در زمان کی‌روش هم او دید فدراسیون نمی‌تواند کاری انجام دهد خودش به دنبال بازی‌های تدارکاتی افتاد چون این شهرت و محبوبیت را داشت. ولی اسکوچیج این کار را نمی‌تواند انجام دهد و این وظیفه فدراسیون فوتبال است.

وی درباره پروسه انتخاب بازی‌های تدارکاتی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: برای این بازی‌ها ابتدا باید به دنبال تیم‌های ضعیف رفته و به تدریج و نزدیک زمان مسابقات سراغ تیم‌های قدرتمند رفت.

او که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد بیان کرد: سرمربی تیم ملی ۳۰ درصد بیتشر تاثیرگذار نیست. او تنها تعدادی از بازیکنان مستعد را جمع کرده و برنامه‌های استراتژیک و تیمی را انجام می‌دهد و در مسابقات شرکت می‌کند. متاسفانه با این وضعیت من فکر می‌کنم باید با تیم‌های داخلی خودمان بازی نماییم. در گذشته هم چنین داستانی بوده  برای مثال تیم ملی با به مجموع دو تیم پرسپولیس و استقلال بازی می‌کرد. الان هم اگر مجبور باشیم باید این کار را انجام داده و بچه ها را در شرایط مسابقه قرار دهیم.

اقبالی در خاتمه هم از شرایط استقلال و نیمکت این تیم گفت: استفاده از مربیان خارجی که دارای نام و نشان باشند، هزینه بسیار بالایی دارد که نمی‌توان این کار را کرد و اگر هم بیاوریم در این شرایط اقتصادی کار درستی نکردیم. مربی داخلی هم باید یک کادر قوی باشد. صرفا فقط یک سرمربی نیاوریم که شهرت و رابطه دارد و او را مربی استقلال کرده و او هم پسر عمه و عموی خود را برای کادر تیم تعیین کند. این کار درستی نیست. باید کادر داخلی قوی انتخاب کنیم که به سرمربی کمک کند. در این شرایط بحران‌زا واقعا دنبال مربیان گران قیمت نمی توان رفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد صدای معتمد :
بستن
دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید