نظرات ابراهیم قاسمپور درمورد دیدار تیم ملی فوتبال ایران با امارات

بازیکن و سرمربی سابق و کارشناس فعلی فوتبال، ابراهیم قاسمپور، در گفت و گویی در خصوص دیدار تیم ملی فوتبال ایران و امارات در رقابت‌‌‌های مقدماتی جام جهانی اظهار داشت: بازی بی کیفیتی را دیدیم، در نیمه اول امارات به دنبال کسب یک امتیاز بود. تیم ملی فوتبال ایران هم در همان نیمه اول فشار زیادی روی بازیکنان امارات نیاوردند و بازی جالبی را مشاهده نکردیم.

وی افزود: زور امارات به تیم ملی فوتبال ایران نمی‌رسید. خوشبختانه با توجه به این که بازی بدون حادثه در حال پیش روی بود توانستیم در دقایق پایانی نیمه اول گل اول را به ثمر برسانیم. سیستم ما این بود که بازیکنان از کناره‌ها توپ را روی دروازه امارات ارسال کنند و کار‌‌‌های ترکیبی کمی‌را دیدیم. در نیمه دوم پس از ده نفره شدن بازی در اختیار امارات بود ولی خطر زیادی بر روی دروازه ایران ایجاد نکرد.

کارشناس فوتبال ادامه داد:موقعیت گلزنی زیادی داشتیم و می‌توانستیم با اختلاف بیشتر به پیروزی برسیم. تیم ملی کشورمان نسبت به بازی مقابل عراق دچار افت شده است.

قاسمپور در پاسخ به این سوال که آیا بازی‌‌‌های بعدی تیم ملی فوتبال ایران حساسیت لازم را دارند یا خیر گفت: طبق گفته اسکوچیچ و علیرضا جهانبخش سر گروهی تاثیر بسیار زیادی دارد و ما یک کری خوانی با تیم ملی کره هم داریم. درست این است که بازیکنان با جدیت بیشتری در بازی‌‌‌های بعدی حاضر شوند تا بتوانند دیدار‌‌‌های بعدی را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

وی تصریح کرد: سرمربی تیم ملی دوست دارد که کارنامه خود دست نخورده و بدون باخت بماند و بازیکنان هم باید بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

کارشناس فوتبال در مورد حضور امید نورافکن در پست دفاع وسط تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد: هر مربی تفکرات خود را دارد و هدفی را دنبال می‌کند. نورافکن بازیکن خوبی است و نشان داده که قدرت پا و نفوذ بالایی دارد. همانطور که صادق محرمی‌مرتکب خطا شد و از زمین بازی اخراج شد، امید نورافکن هم نشان داده خاصیت خطا کردن را دارد. خوشبختانه بازیکنان امارات نتوانستند موقعیت‌‌‌های زیادی ایجاد کنند و عملکرد مدافعان تیم ما هم خوب بود.

قاسمپور تاکید کرد: در این بازی وحید امیری هم در پست غیر تخصصی خود بازی کرد در حالی که ما احمد نوراللهی را در نیمکت داشتیم که در بازی قبل تیم ملی فیکس بازی می‌کرد و نشان داده که می‌تواند به تیم کمک کند. اگر بازیکنی در پست غیر تخصصی خود بازی کند قطعا توانایی او پایین می‌آید.

وی در خصوص تعویض سامان قدوس با صالح حردانی با وجود این که تیم ملی بازیکنان محروم زیادی در اختیار داشت اظهار داشت: به نظر من این اتفاق باید می‌افتاد و شاید اگر من بودم قدوس را از زمین بازی بیرون نمی‌آوردم. به اسکوچیچ سرمربی تیم ملی حق می‌دهم، بازیکن حق هیچ گونه اعتراضی ندارد. به نظرم حضور صالح حردانی برای پوشش دادن سمت راست دفاع تیم ملی طبیعی بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید