نصیرزاده: یکی از نقاط ضعف لیگ برتر انباشت بدهی‌ها است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل اسبق باشگاه ماشین‌سازی تبریز با اشاره به مشکلات بدهی باشگاه‌ها به بازیکنان و مربیان خارجی گفت: یکی از نقاط ضعف لیگ برتر انباشت بدهی است که از مدیری به مدیر دیگر منتقل می‌شود. دلیل این کار نیز درآمدزا نبودن فوتبال ایران است. فوتبال ایران به چهار دلیل درآمد زا نیست.

هوشنگ نصیرزاده در این باره اظهار کرد: در فوتبال حرفه‌ای دنیا درآمد بر روی چهار مقوله بلیت فروشی، حق پخش، فروش محصولات و اسپانسر است که در ایران این مولفه‌ها آن‌گونه که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی که سابقه مدیریت باشگاهی در فوتبال ایران را در کارنامه دارد با اشاره به تاثیر مشکلات اقتصادی کشور و شیوع ویروس کرونا بر فوتبال گفت: این تاثیر تنها برای فوتبال ایران نیست بلکه در سطح جهان به خوبی دیده می‌شود زمانی که تیم فوتبال بارسلونا از بازیکنان خود می‌خواهد تا قراردادها را کاهش دهند چه انتظاری از فوتبال ایران وجود دارد. ما باید قبول کنیم که شیوع ویروس کرونا تاثیر بدی بر روی اقتصاد ورزش گذاشته و بازیکنان باید با این مساله کنار بیایند.

نصیرزاده با اشاره به سهم باشگاه‌ها از این مولفه‌ها، گفت: در دنیا حق‌پخش یک منبع درآمد مهم به شمار می‌رود اما این مهم در ایران به گونه‌ای است که انکار حق پخش اصلا مفهومی‌ندارد و بلیت فروشی نیز به گونه‌ای است که ۶۰ درصد باشگاه‌ها از آن منتفع نخواهد شد.

نصیرزاده همچنین گذری بر فروش محصولات باشگاه‌ها زد و عنوان کرد: زمانی که پیراهن رئال مادرید در منیریه فروخته می‌شود چه انتظاری وجود دارد که محصولات تیم‌های ایرانی به صورت ساختارمند در بازار عرضه شوند. در ایران حق کپی رایت ورزشی معنا ندارد. درآمد زایی فوتبال ایران نه تنها از این چهار مولفه نیست بلکه تمام تمرکز بر روی درآمدزایی از ۲ اپراتور تلفن همراه است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید