نصیرزاده: شیوه قراردادها به سمت حرفه‌ای شدن حرکت می‌کند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل اسبق باشگاه ماشین‌سازی تبریز که سابقه مدیریت باشگاهی در فوتبال ایران را در کارنامه دارد با اشاره به تاثیر مشکلات اقتصادی کشور و شیوع ویروس کرونا بر فوتبال گفت: این تاثیر تنها برای فوتبال ایران نیست بلکه در سطح جهان به خوبی دیده می‌شود زمانی که تیم فوتبال بارسلونا از بازیکنان خود می‌خواهد تا قراردادها را کاهش دهند چه انتظاری از فوتبال ایران وجود دارد.

هوشنگ نصیرزاده افزود: ما باید قبول کنیم که شیوع ویروس کرونا تاثیر بدی بر روی اقتصاد ورزش گذاشته و بازیکنان باید با این مساله کنار بیایند تا زمانی که درآمدزایی در فوتبال ایران وجود نداشته باشد همواره بدهی به بازیکنان داخلی و خارجی وجود خواهد داشت و باید منتظر رای فیفا به اشکال گوناگون باشیم.

وی همچنین ابراز کرد: اگر بخواهم یک ارزیابی کلی از مسابقات ادوار لیگ برتر داشته باشم باید گفت که این لیگ در حال نزدیک شدن به استانداردهای فوتبال جهان و نظم برگزاری مسابقات نیز مثال‌زدنی است. قبلا برابر نام هر تیم، عددی متفاوت به معنای شمار بازی‌های قرار داشت اما اکنون دیگر اینگونه نیست و نظم مثال‌زدنی دارد.

نصیرزاده تصریح کرد: همچنین شیوه برگزاری لیگ برتر و قراردادها نیز به سمت و سوی حرفه‌ای شدن حرکت می‌کند. در یک نگاه کلی باید گفت که لیگ برتر ایران در بیستمین سال خود به بلوغ فوتبالی رسیده است و باشگاه‌ها در جذب، نگهداری و انتقال بازیکنان برنامه منسجم دارند.

نصیرزاده همچنین گذری بر فروش محصولات باشگاه‌ها زد و عنوان کرد: زمانی که پیراهن رئال مادرید در منیریه فروخته می‌شود چه انتظاری وجود دارد که محصولات تیم‌های ایرانی به صورت ساختارمند در بازار عرضه شوند. در ایران حق کپی رایت ورزشی معنا ندارد. درآمد زایی فوتبال ایران نه تنها از این چهار مولفه نیست بلکه تمام تمرکز بر روی درآمدزایی از ۲ اپراتور تلفن همراه است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید