نشست مطبوعاتی جشن چشمان قهرمان برگزار شد

اخبار ورزشی پایگاه خبری صدای معتمدنشست مطبوعاتی همایش چشمان قهرمان، در مجموعه کاخ نیاوران برگزار شد. این مراسم با هدف معرفی جشن چشمان قهرمان به اهالی رسانه برگزار شد و خبرنگاران با حضور در این نشست  مطبوعاتی، اطلاعات لازم پیرامون این جشن باشکوه را دریافت کردند.

در ابتدای این نشست مطبوعاتی، هانیه توسلی دبیر جشن بزرگ چشمان قهرمان گفت: هدف از برگزاری همایش چشمان قهرمان، معرفی قهرمانان نابینای روشندل است که کمتر دیده شده اند. برای بزرگداشت این قهرمانان جشنی تدارک دیده شده و می‌کوشیم که در این مراسم به نحوی شایسته از قهرمانان پارالمپیکی کشورمان تقدیر کنیم.

این مراسم به میزبانی آقای عباس عراقچی معاونت حقوقی محترم وزارت امورخارجه و عضو افتخاری و داوطلب هیات رییسه فدراسیون نابینایان برگزار می‌شود.

در ادامه نشست مطبوعاتی، رییس فدراسیون و اعضای هیات رییسه به پرسش‌‌‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

مظلومی‌، رییس فدراسیون نابینایان درابتدای سخنان خود گفت: با ورود امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب، ورزش نابینایان هم شکل گرفت. ابتدا به عنوان یک انجمن ورزشی و سپس به عنوان یک فدراسیون ورزشی در خدمت توسعه و پیشبرد ورزش نابینایان و کم بینایان ورزش کشور بودیم.

رییس فدراسیون نابینایان ادامه داد: ما هشت رشته ورزشی برای مردان و ۴ رشته برای خانم‌ها داریم و می‌کوشیم در صورت امکان تعداد رشته‌ها یا کیفیت برگزار ی مسابقات را افزایش دهیم. دولت در تمام این سال‌ها در حد توان کمک حال بوده و مشکلات و نیازهای مالی را برآورده کرده. همچنین دو دوره است که میزان جوایز قهرمانان المپیک و پارالمپیک با هم برابر شده و این موضوع روحیه همه ورزشکاران معلول را افزایش داده است. همچنین تلاش می‌کنیم تا از طریق وزارت کار، مشکل استخدامی‌ورزشکاران نابینا را نیز برطرف نماییم.

در ادامه این نشست مطبوعاتی، هادی زاده مسوول فنی فدراسیون نابینایان توضیحاتی در مورد رشته‌‌‌های ورزشی و ورزشکاران داد. وی گفت: فدراسیون ما در هشت رشته برای مردان و چهار رشته برای خانم‌ها فعال است اما رشته تخصصی ما گلبال است که ورزش اختصاصی ورزش نابینایان می‌باشد. ما در رشته‌‌‌های دیگر مانند دوچرخه سواری، فوتبال، جودو، شطرنج، شنا و دومیدانی نیز فعال هستیم.

نشست مطبوعاتی جشن چشمان قهرمان برگزار شد
نشست مطبوعاتی جشن چشمان قهرمان برگزار شد

مسئول فنی فدراسیون نابینایان در ادامه افزود: در گلبال در آسیا اول هستیم.در گلبال بانوان هم در آسیا سوم هستیم.در جودو جزو تیم‌‌‌های خوب دنیا به حساب می‌آییم و صاحب عناوین و مدال‌‌‌های متعددیم. در ازبکستان و در آخرین مسابقات مدال طلا کسب کردیم. در مسابقات ریو دو مدال نقره در پرتاب وزنه و دیسک به دست آوردیم. در لندن هم یک طلا و دو نقره در دوومیدانی کسب شد.

هادی زاده ادامه داد: در آسیا وضع ما عالی است. در اکثر رشته‌ها صاحب عنوان و مدالیم. در بعد بین المللی با کشورهای مطرح فاصله داریم و می‌کوشیم تا با توجه به بضاعتی که داریم این فاصله را کاهش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به فوتبال پنج نفره گفت: در ریو بود که این رشته جذاب به مردم معرفی شد. ما در این مسابقات نایب قهرمان جهان شدیم و نشان دادیم که حرف‌‌‌های بسیاری برای گفتن داریم.در آسیا که قهرمان هستیم. در بخش بانوان تیم گلبال خوبی داریم اما به دلیل حضور رژیم صهیونیستی در میادین بین المللی، مشکلاتی هست که مانع از حضور حداکثری ما در سطح فراقاره ای می‌شود. در دوومیدانی بانوان سرمایه گذاری خوبی را آغاز کرده ایم و در آخرین مسابقات جهانی خانم سوسن صفرزاده رکورد آسیا را شکست و قهرمان جهان شد که شروع بسیار نویدبخشی برای این رشته بود.
وی تاکید کرد: می‌کوشیم بولینگ را هم به ورزش‌‌‌های خودمان اضافه کنیم و اگر امکانش باشد رشته‌‌‌های دیگری را نیز برای نابینایان و کم بینایان فراهم نماییم. هدف ما اصلا کسب مدال نیست. ما دنبال این هستیم که که ورزش در قشر نابینایان همگانی شود و بتوانند در ورزش فعالیت داشته باشند. پاورلیفتینگ ما سالهاست قهرمان جهان است و حتی دومی‌هم ندارند. همیشه قهرمان شده اند. شطرنج ما المپیکی نیست اما فعال است. سال آینده در مسابقات پارا آسیایی شرکت می‌کنند.
در ادامه نشست مطبوعاتی، مظلومی‌در مورد همزمانی انتخابات فدراسیون با جشن بزرگ چشمان قهرمان گفت: ما از دوماه قبل برنامه ریزی کرده بودیم که این جشن در این روز برگزار شود. از یک ماه قبل هم برای انتخابات ثبت نام صورت گرفت اما تاریخ انتخابات را وزارت ورزش مشخص کرد. آنها اعلام کردند که باید روز چهاردهم یعنی فردای جشن، انتخابات برگزار شود و این تاریخ انتخاب ما نبود.
وی افزود: به هرحال اردوهای ما برای مسابقات سال آینده بی توجه به انتخابات مجمع کار خود را پیش می‌برند. توضیحاتی در مورد مدال‌ها عرض کنم. در بازی‌‌‌های گوانجو ۲۰ مدال داشتیم. در اینچئون ۳۵ مدال گرفتیم یعنی ۷۵ درصد رشد مدال را تجربه کردیم. در اندونزی می‌خواهیم تعداد مدال‌ها را باز هم افزایش دهیم.
نشست مطبوعاتی جشن چشمان قهرمان برگزار شد
نشست مطبوعاتی جشن چشمان قهرمان برگزار شد
رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان کشور در مورد معضلات این فدراسیون گفت: بچه‌ها مشکلات خاص دارند و بودجه و توجه خاص می‌خواهند. تردد برای آنها بسیار مشکل است. در مورد توسعه ورزش همگانی هم باید صحبت کنیم. یک تا یک و نیم درصد جامعه ما نابینا یا کم بینا هستند. باید ورزش همگانی را توسعه بدهیم.می‌کوشیم تا استعدادیابی در سطوح پایه را انجام دهیم. می‌کوشیم تا همزمان روی پیشکوستان و جوانان سرمایه گذاری کنیم. می‌خواهیم تا زیرساخت‌‌‌های لازم را آماده کنیم. در تمام مسابقات نیروهای جوان را در کنار تیم‌ها اعزام می‌کنیم. باز هم تاکید می‌کنم یکی از مشکلات ورزشکاران ما تردد است. همچنین مشکل دیگر ما در استفاده از امکانات ورزشی است. مثلا در استخرها یک نابینا چگونه باید آموزش ببیند؟ با فدراسیون‌ها و شهرداری مکاتبه می‌کنیم تا این مشکلات کاهش یابد.
در ادامه مراسم رییس فدراسیون با اشاره به جشن چشمان قهرمان گفت: برای این جشن اسپانسر گرفته ایم و لطف می‌کنند و از ورزشکاران ما و مربیان شان تقدیر می‌کنند. یکی از بزرگترین کمک هایی که به ما شد حضور داوطلبانه آقای عباس عراقچی است که بسیار در زمینه‌‌‌های مختلف کمک حال هستند.هر جا اعزام داریم نمایندگان دیپلماتیک جمهوری اسلامی‌از کاروان ما استقبال می‌کنند.همچنین این جشن با حمایت و میزبانی ایشان ( آقای عباس عراقچی ) برگزار می‌شود.
رییس فدراسیون نابینایان در پایان صحبت‌‌‌های خود از آقای سید رحمت اله رئوف حنان مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران به دلیل اختصاص دادن فضای مجموعه کاخ نیاوران به این نشست مطبوعاتی قدردانی و تشکر نمود.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید