نشست خبری سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در شهر دوشنبه

در نشست خبری پیش از دیدار تیم  استقلال تاجیکستان و پرسپولیس تهران، در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس گفت:  قبل از هر چیز جا دارد از میهمان‌نوازی و استقبال خوب مردم و باشگاه استقلال تاجیکستان تشکر کنم. در این مدت ایرانی‌های مقیم تاجیکستان نیز ما را مورد محبت قرار دادند. مشترکات فرهنگی زیادی بین دو کشور وجود دارد. وقتی اینجا هستیم احساس نمی‌کنیم در کشوری غریب هستیم. از قدیم نزدیکی فرهنگی بین دو کشور وجود داشته است و امیدوارم روابط خوبی که بین ایران و تاجیکستان وجود دارد، قوی‌تر و محکم‌تر شود.

سرمربی پرسپولیس در ادامه سخنانش اظهار کرد: برای رسیدن به این مرحله بازی‌های خوبی انجام دادیم و زحمت زیادی کشیدیم. دوست نداریم راحت از این مرحله کنار برویم. قطعاً برای مبارزه و جنگیدن و اینکه بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم وارد زمین خواهیم شد. فکر می‌کنم تجربه خوب بازیکنان‌مان از دوره‌های قبل برگ برنده ما خواهد بود. این تجربه خیلی می‌تواند به کمک ما بیاید. ما تیم خوبی داشته و ایمان و اعتقاد کامل به تیم‌مان داریم. می‌دانیم بچه‌ها همیشه مرد روزهای سخت هستند و امیدوارم که فردا هم یکی از روزهای خوب ما رقم بخورد.

در پاسخ به سوال خبرنگاران تاجیکستانی در مورد شرایط تیم پرسپولیس، گل محمدی توضیح داد: بیشتر از دو سال است که پرسپولیس به‌عنوان تیم میزبان بازی نکرده است. نزدیک به 900 روز و حدود سه سال است که به خاطر وضعیتی که وجود دارد و بحث تحریم‌ها و ویروس کرونا، خارج از خانه بازی می‌کنیم. این شرایط، کار را برای هر تیمی‌سخت می‌کند. با توجه به اینکه پرسپولیس پُرهوادارترین تیم آسیاست قطعاً نبود هواداران بیشترین ضربه را به ما می‌زند، اما در هر صورت ما پرسپولیس هستیم و همیشه برای بردن و افتخار به خاطر هواداران جنگیدیم و تا آخرین نفس هر کاری از دست‌مان بربیاید انجام می‌دهیم. بازیکنان هم انصافاً در چند سال گذشته نشان دادند چقدر تفکرات بزرگ، انگیزه بالا و اراده قوی دارند و توانستند مشکلات را برطرف کنند.

همچنین گل محمدی در مورد شناختش از تیم استقلال تاجیکستان نیز تصریح کرد: شناخت ما این تیم برمی‌گردد به فیلم بازی‌های‌شان در لیگ قهرمانان آسیا. متأسفانه بازی‌های اخیر این تیم از تلویزیون پخش نمی‌شد، حالا نمی‌دانم در مورد دلیلش چه بگویم! ما فقط از دیدارهای مرحله گروهی تیم استقلال فیلم داریم و آنالیز کردیم، اما همانطور که گفتم تیم جوان و باانگیزه‌ای هستند. آنها خیلی خوب هم دفاع می‌کنند و قطعاً بازی راحتی نخواهیم داشت.

در پایان، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به تیم استقلال تاجیکستان نیز تاکید نمود: تیمی‌که خوب دفاع می‌کند قطعاً برای ضدحمله برنامه دارد. طبق شناختی که ما داریم تیم استقلال با سرعت ضدحمله می‌زند و بازیکنان خیلی خطرناکی دارد. همه این موضوعات را آنالیز کردیم و هم از قدرت خط حمله و هم قدرت دفاع تیمی‌شان اطلاع داریم. به هر حال راهکارهای باز کردن دفاع این تیم و مهار مهاجمان‌شان را تمرین کردیم و امیدواریم فردا آنها را اجرا کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید