نرخ‌‌‌های جدید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال

درمورد جرایم و تخلفات فوتبال، مصوبه قبلی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مربوط به سال ۹۷ بود که این مصوبه بعد از گذشت سه سال، کارکرد لازم را نداشت و در بدترین حالت، هر فوتبالیستی ۵۰ میلیون تومان جریمه می‌شد که در مقابل قراردادهای میلیارد تومانی، تاثیرگذاری لازم را نداشت.

طبق اعلامکمیته انضباطی فدراسیون فوتبال این اعداد برای اشخاص حقیقی تا ۳۵۰ میلیون تومان و اشخاص حقوقی تا ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

ابوالفضل حسن‌زاده محمدی، رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: کمیته انضباطی به منظور پیشگیری از افزایش و شیوع تخلفات و کارآمدی بیش‌تر تنبیهات انضباطی در راستای بند ۶ ماده ۳۵ اساسنامه فدراسیون فوتبال، افزایش میزان جرایم و حد نصاب قطعیت آن‌ها را به هیات رییسه فدراسیون فوتبال پیشنهاد داد که این موضوع در جلسه مورخ ۴ آبان‌ماه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت و روز ۳۰ آبان‌ماه نیز این مصوبه به تمامی‌هیات‌ها و باشگاه‌ها ابلاغ شد.

او در ادامه بیان کرد: بر همین اساس جرایم تعیینی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نسبت به تخلفات ارتکابی از تاریخ یکم آذرماه سال ۱۴۰۰ به بعد برای تمامی‌اشخاص حقیقی تا میزان ۲۵۰ میلیون ریال و برای تمامی‌اشخاص حقوقی تا میزان ۵۰۰ میلیون ریال قطعی و غیرقابل تجدید نظر خواهی و لازم الاجرا محسوب می‌شود.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: حداکثر جریمه قابل اعمال برای تخلفاتی که از تاریخ یکم آذرماه برای اشخاص حقوقی مرتبط با لیگ‌های برتر ثبت می‌شود، هفت میلیارد ریال و برای سایر لیگ‌ها سه میلیارد و پانصد میلیون ریال خواهد بود.

حسن‌زاده ادامه داد: حداکثر جریمه قابل اعمال برای تخلفاتی که از یکم آذرماه، اشخاص حقیقی مرتبط با لیگ‌های برتر مرتکب می‌شوند، سه میلیارد و پانصد میلیون ریال و نسبت به سایر لیگ‌ها یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون ریال است.

وی در پایان گفت: مطابق مقررات انضباطی، در صورت وجود سوابق تخلفاتی مرتکب ( یعنی تکرار تخلف) و یا تعدد تخلف، کمیته انضباطی مجاز به تعیین جریمه مازارد بر سقف تعینی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید