نرخ بلیط هواپیما پرواز کرد؛ مشهد- نجف ۲ میلیون تومان

سرویس اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد -علیرغم تاکید سازمان هواپیمایی کشور مبنی بر فروش بلیط پرواز اربعین با نرخ مصوب،نرخ این پروازها در فاصله سه هفته مانده تا ایام اربعین از مرز ۲ میلیون تومان هم فراتر رفته است.

شهریور ماه امسال همانند  چند سال اخیر، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی سقف قیمت توافق شده برای بلیط پروازهای عتبات عالیات در اربعین را اعلام کرد.

بر این اساس نرخ بلیط پرواز رفت و برگشت مشهد ــ‌نجف و تهران‌ــ‌نجف به‌ترتیب  ۱٫۵ میلیون تومان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد. قیمت بلیط پرواز رفت و برگشت از سایر شهرهای کشور به شهرهای نجف و بغداد نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد. ضمن آن‌که نرخ بلیط افراد زیر۱۲ سال معادل  ۷۵ درصد نرخ  بزرگسالان است.

همچنین نرخ‌ بلیط پرواز تهران ــ نجف ۶۰۰ هزار تومان و قیمت یک‌طرفه مشهد ــ نجف نیز ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

نرخ بلیط هواپیما پرواز کرد؛ مشهد- نجف 2 میلیون تومان
نرخ بلیط هواپیما پرواز کرد؛ مشهد- نجف ۲ میلیون تومان

در ادامه سازمان هواپیمایی کشوری در جلسه‌ای با شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد بلیط پروازهای اربعین باید بر اساس قیمت مصوب فروخته شود. اما طبق روال هر سال با نزدیک به شدن اربعین حسینی بازار حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور آشفته شده است.

هم‌اکنون قیمت پرواز رفت مشهد-نجف  ۹۵۰ هزار تومان و رفت و برگشت این مسیر حدود ۲ میلیون تومان است. نرخ پرواز مشهد-بغداد نیز در حال حاضر ۸۶۰ هزار تومان است.

همچنین پرواز رفت تهران-نجف به بیش از ۱٫۲ میلیون تومان رسیده،‌ یعنی دو برابر قیمت مصوب اعلام شده از سوی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی. پرواز رفت و برگشت این مسیر حدود ۲ میلیون تومان است.

حدود سه هفته به آغاز پروازهای اربعین  باقیمانده و با توجه به نظارت ضعیف و عملکرد ایرلاین‌ها مشخص نیست قیمت این پروازها چه رکوردی را ثبت کند. سال گذشته قیمت پرواز رفت و برگشت مشهد-بغداد در بازار سیاه دو میلیون تومان شد. حالا باید دید سازمان هواپیمایی کشوری به وعده خود در برخورد شدید با متخلفان عمل می‌کند یا خیر؟

منبع
تسنیم
نمایش بیشتر

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید