ندادن میزبانی جام جهانی قطر به ایران

در حالیکه همه می‌دانند که فیفا و ای اف سی قصد دادن میزبانی به ایران را برای رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2022 در منطقه آسیا را ندارد، اما فیفا قرار است بازرسانش را به تهران بفرستد.

 رقابت‌‌‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر در قاره آسیا در حالی از ششم شهریورماه آغاز می‌شود که کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز تکلیف میزبانی بازیهای این مرحله را مشخص نکرده است. البته ای اف سی به عراق اعلام کرده که قطعا این کشور نمی‌تواند میزبانی کند. سوریه هم وضعیتی مشابه دارد و ای اف سی به این کشور میزبانی نمی‌دهد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا که پیشنهادهایش را برای برگزاری این بازیها به فیفا ارسال کرده است منتظر تصمیم گیری فدراسیون جهانی در این باره است. ای اف سی قبلا به فیفا اعلام کرده بود که رقابتها به جهت عدالت باید رفت و برگشت باشد و البته میزبانی کشورها در مرحله دوم مقدماتی نشان داد که می‌شود رقابتها را به صورت رفت و برگشت برگزار کرد.

ای اف سی به کشورهایی که راضی نیستند تا میزبانی را در کشور دیگری داشته باشند، اعلام کرده فیفا تکلیف نهایی میزبانی آنها را روشن می‌کند. این کار ای اف سی احتمالا به این دلیل بوده که کشورها از ای اف سی به دادگاه کاس شکایت نکنند. در هر حال فیفا در نامه ای به AFC و فدراسیون فوتبال ایران، تاریخ حضور بازرسان خود در تهران را برای بررسی شرایط میزبانی تیم ملی ایران در گروه A انتخابی جام جهانی قطر مشخص کرده است. قرار است دو تن از بازرسان فیفا 14 مرداد در سفری دو روزه به تهران آمده و بازدیدهای خود از امکانات فدراسیون برای میزبانی از حریفان را بررسی کند.

پس از این بازدید قرار است درباره اعطای میزبانی به تهران در دیدارهای رفت و برگشت تصمیم گیری شود اما در هر حال در خوش بینانه ترین شکل هم میزبانی به ایران نمی‌رسد مگر اینکه اتفاق خارق العاده ای بیفتد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید