نخستین آزمون نه چندان جدی تیم ملی امید

از امروز دوشنبه، دیدارهای انتخابی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا آغاز می‌شود و تیم فوتبال زیر 23 سال یا تیم ملی امید ایران نیز در گروه C این رقابت باید با تاجیکستان، نپال و لبنان رقابت کند. رقابتی که به میزبانی تاجیکستان در شهر دوشنبه انجام می‌شود و شاگردان مهدی مهدوی‌کیا باید سه بازی برای رسیدن به مرحله نهایی رقابت‌ها انجام دهند.

تیم تیم ملی امید ایران در مسابقات قهرمانی آسیا سال 2018 هم موفق به صعود نشد و به همین دلیل در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال 2020 که حکم انتخابی المپیک را داشت، با قرار گرفتن در سید سوم در گروهی دشوار با حضور کره جنوبی، ازبکستان و چین رقابت کرد.

تیم ملی امید ایران آخرین حضورش در المپیک به سال 1976 باز می‌گردد که مسابقات به میزبانی مونترال کانادا برگزار شد. پس از آن تیم ملی امید ایران به مسابقات المپیک 1980 مسکو هم صعود کرد، اما به دلیل اعتراض به برگزاری بازی‌ها در شوروی سابق از حضور در مسابقات انصراف داد. شاید در آن زمان باورپذیر نبود که تیم ملی امید ایران برای حضور در المپیک 48 سال حسرت بکشد، اما این اتفاق افتاده و فوتبال ایران در دوره‌های اخیر المپیک تنها تماشاگر رقابت تیم‌های برتری قاره‌های مختلف بوده است.

تیم فوتبال نپال اولین حریف تیم ملی امید ایران است که مقابل شاگردان مهدوی‌کیا صف‌آرایی خواهد کرد و تقریباً حریفی ناشناخته محسوب می‌شود. مسلماً با برگزاری دیدار تاجیکستان و لبنان کادر فنی تیم ملی امید می‌تواند به شناخت بهتری از دو حریف بعدی برسد، اما پیروزی تیم ملی امید در اولین قدم مقابل نپال حائز اهمیت است، چراکه به جز کشور ازبکستان که میزبان این دوره از مسابقات است، فقط 15 تیم دیگر می‌توانند جواز صعود بگیرند که شامل 11 تیم نخست در 11 گروه مسابقات است و چهار تیم برتر دوم هم طبق جدول راهی این مسابقات خواهند شد. یعنی تیم ایران برای صعود بدون اما و اگر، باید رقبا را یکی پس از دیگری از میان بردارد و به‌عنوان صدرنشین گروه جواز صعود را دریافت کند، چراکه صعود به‌عنوان تیم دوم در شرایطی که فقط چهار تیم از 11 تیم این شانس را خواهند داشت، عملاً کار را به اما و اگر خواهند کشاند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید