نتیجه دیدار پایانی لیگ برتر نونهالان کشور

یک روز قبل از پایان لیگ برتر دیدار پایانی لیگ برتر نونهالان کشور بین تیم‌‌‌های سپاهان و آکادمی‌کیا در استادیوم صفائیه اصفهان برگزار شد. این بازی در وقت با نتیجه 3-3 پایان یافت اما در ضربات پنالتی تیم سپاهان بهتر عمل کرد و با نتیجه 4-3 پیروز شد تا به عنوان قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند. نکته جالب اینکه پیش تر در فینال لیگ برتر نوجوانان کشور تیم ذوب آهن – سپاهان را شکست داد و به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

حضور تیم آکادمی‌کیا در فینال لیگ برتر نونهالان کشور اگر چه با شکست این تیم همراه بود اما نشان می‌دهد آکادمی‌کیا سرمایه گذاری قابل توجهی در فوتبال پایه داشته است. پیش از این تیم نوجوانان آکادمی‌کیا هم در مسابقات لیگ برتر نوجوانان تهران به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده بود. هر چند این قهرمانی با رای کمیته انضباطی نقض و استقلال به عنوان قهرمانی این مسابقات دست پیدا کرد.

سپاهان هم از جمله تیم هایی است که در رده‌‌‌های پایه فعالیت حرفه ای و اصولی دارد. قهرمانی تیم نونهالان این باشگاه در لیگ برتر و حضور تیم نوجوانان در بازی پایانی لیگ برتر نوجوانان کشور موید این مطلب است. هر چند باید به این نکته مهم اشاره کرد در فوتبال حرفه ای و در رده‌‌‌های پایه کشف استعدادها و سازندگی مهمتر از کسب عنوان قهرمانی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید