نتایج دیدارهای دیشب مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در منطقه اروپا

دیشب، شنبه شب، با برگزاری هفت دیدار دیگر  مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در منطقه اروپا، پیگیری شد و طی آن تیم‌های فرانسه و بلژیک، جواز حضور در قطر را کسب کردند.

صعود فرانسه و بلژیک به جام‌جهانی؛ جشن هلند خراب شد

از گروه D مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲، فرانسه مدافع عنوان قهرمانی در ورزشگاه «استادوفرانس» شهر پاریس برابر قزاقستان جشنواره گل به راه انداخت و به برتری ۸ بر صفر رسید تا با ۱۵ امتیاز صدرنشینی خود را قطعی کرده و مسافر قطر شود.

در این دیدار، «امباپه» ستاره میدان بود و چهار گل به‌ثمر رساند. «کریم بنزما» ۲ بار، «آدرین رابیوت» و «آنتوان گریژمان» دیگر گل‌های خروس‌ها را به ارمغان آوردند.

در دیگر دیدار این گروه، فنلاند در زمین بوسنی به برتری سه بر یک دست یافت و ۱۱ امتیازی شد تا به رتبه دوم جدول صعود کند. هم اکنون اوکراین با ۹ امتیاز در رتبه سوم است و در دیدارهای روز پایانی این گروه که سه‌شنبه شب برگزار می‌شود، تکلیف تیم دوم گروه که به پلی‌آف می‌رود، مشخص خواهد شد. در این شب، فنلاند با فرانسه مصاف می‌دهد و اوکراین میهمان بوسنی است.

در گروه E مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲، تیم قدرتمند بلژیک در بروکسل از استونی پذیرایی کرد و با کسب برتری سه بر یک جمع امتیازاتش را به عدد ۱۹ رساند و جواز حضور در جام‌جهانی ۲۰۲۲ را از آن خود کرد.

صعود فرانسه و بلژیک به جام‌جهانی؛ جشن هلند خراب شد

«بنتکه»، «یانیک کاراسکو» و «تورگان هازارد» گلزنان بلژیک در این دیدار خانگی بودند. استونی هم با این شکست در امتیاز چهار باقی ماند.

در دیگر دیدار این گروه، ولز در زمین خود مقابل بلاروس به پیروزی قاطع پنج بر یک رسید و ۱۴ امتیازی شد تا در آستانه حضور در پلی‌آف باشد.

از گروه G مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲، هلند در زمین مونته‌نگرو در حالی‌که با ۲ گل پیش بود در دقایق پایانی برتری را با تساوی دو بر دو عوض کرد تا صعودش به بازی آخر کشیده شود. هلند هم اکنون با ۲۰ امتیاز صدرنشین است.

صعود فرانسه و بلژیک به جام‌جهانی؛ جشن هلند خراب شد

«ممفیس دپای» بازهم ستاره لاله‌نارنجی بود و هر ۲ گل تیمش را در این دیدار حساس به ارمغان آورد اما دریافت ۲ گل در دقایق ۸۲ و ۸۶ همه چیز را برای هلندی‌ها خراب کرد.

در دیگر دیدارهای این گروه، نروژ در اسلو مقابل لتونی با تساوی دور از انتظار صفر بر صفر متوقف شد و با ۱۸ امتیاز به رتبه سوم نزول کرد. ترکیه هم با ۶ گل جبل‌الطارق را درهم کوبید و هم امتیاز با نروژ و تفاضل گل بهتر در جایگاه دوم ایستاد.

سه‌شنبه در روز پایانی دیدارهای این گروه، هلند در دیداری حساس از نروژ پذیرایی می‌کند و ترکیه میهمان مونته‌نگرو خواهد بود.

با این اوصاف در پایان دیدارهای شنبه شب، صعود تیم‌های فرانسه و بلژیک به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطعی شد. پیش از این نیز تیم‌های آلمان، دانمارک و برزیل جواز حضور در این رویداد را کسب کرده بودند.

نتایج مسابقات بدین شرح است

گروه D

بوسنی یک – فنلاند ۳

فرانسه ۸ –  قزاقستان صفر

گروه E

ولز پنج –  بلاروس یک

بلژیک سه  –  استونی یک

گروه G

نروژ صفر –  لتونی صفر

ترکیه ۶ –  جبل‌الطارق صفر

مونته‌نگرو ۲ –  هلند ۲

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید