نبی: بیش از ۵۰ درصد مبلغ رای فیفا را کم کردیم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی محمد نبی سرپرست دبیرکلى فدراسیون گفت: اختلافات با ای اف سی در خصوص تغییر دبیرکل فدراسیون با رایزنی‌ها در حال برطرف شدن است و مشکل خاصی نمی‌تواند فوتبال ایران را در روزهای آتی به چالش بکشد.

مهدی محمد نبی افزود: فدراسیون فوتبال ایران همواره تعامل و ارتباط نزدیکى با کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته و مبادله نامه یا ایمیل‌ها درباره تشریفات و ساز و کار ادارى موضوعات امرى کاملا عادى در این ارتباط است اما متاسفانه سوء رفتار هایى در داخل کشور صورت گرفته که با مقاصد خاص منافع و موقعیت فوتبال کشور را در نظرنمی‌گیرند.

او ادامه داد: بارها شاهد اختلاف نظر و برداشت هاى متفاوت قانونى درباره موضوعات گوناگون بودم اما تاسف برانگیز است که در چنین مساله اى شاهد انعکاس جزئى ترین مکاتبات اى اف سى و فدراسیون فوتبال هستیم.

وی تصریح کرد: این اتفاق تلخى است که موجب شده در مذاکرات و مکاتبات بین المللى فدراسیون فوتبال ایران مواجه با حاشیه و رفتارهای غیر معمول و نادرست گردد.

نبی با بیان اینکه حضور و فعالیت هر ایرانى در بخش‌ها و کمیته هاى مختلف ای اف سی باعث افتخار است، ادامه داد: در این موضوع هم فدراسیون طبق مقررات و ضوابط اساسنامه عمل کرده است. با این وجود از رسانه‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به حساسیت موضوع با در نظر گرفتن مصالح و منافع فوتبال کشور مثل همیشه در این مسیر هوشمندانه عمل کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره مختومه اعلام شدن پرونده شکایت کارلوس کی روش از سوی فیفا عنوان کرد:واقعیت این است که در ۸ سالی که کی روش سرمربی تیم ملی ایران بود،دو صعود متوالی به جام جهانی به ثبت رسید و نتایج مطلوبی کسب شد که این نتایج در تاریخ فوتبال ایران ثبت شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر پس از جام ملت‌‌‌های آسیا ایمیل هایی به سمت او رفته بود که بعضا در آن عبارات خوبی به کار گرفته نشده بود که این باعث چالش در تعامل‌‌‌های قبلی شده و رنجش ایشان را در پی داشت.در نهایت این فرآیند به رایی که اسفندماه ۹۸ از سوی فیفا صادر شد انجامید که فدراسیون به پرداخت ۲۰۰ هزار یورو،به اضافه جرایم دیرکرد، پرداخت هزینه‌‌‌های دادرسی و همچنین وکلای پرونده محکوم شده بود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود:در ادامه با توجه به ماموریتی که هیات رییسه فدراسیون فوتبال در فروردین ماه به دبیرکل دادند پیگیری ویژه موضوع در جهت مذاکره با ایشان در دستور کار قرار گرفت که بر اساس پیگیری هایی که از طریق اینجانب و دپارتمان تیم‌‌‌های ملی به عمل آمد خوشبختانه توانستیم به تفاهم برسیم. در این مدت حدود یک ماه مرتب با ایشان از طریق مذاکرات تصویری و ایمیلی مذاکره داشتیم و با دلجویی لازم از ایشان،سو تفاهمات برطرف شد.

نبی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌‌‌های صورت گرفته بیش از ۵۰ درصد مبلغ رای صادره فیفا با احتساب کلیه هزینه‌‌‌های مرتبط از رای صادره کم شد و در نهایت با تعامل بسیار خوب صورت گرفته پرونده نزد فیفا مختومه اعلام شد. در این جا از طرف فدراسیون فوتبال از آقای کارلوس کی روش تشکر می‌کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید