ناصر ابراهیمی‌و تیم ملی فوتبال

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران، ناصر ابراهیمی، در گفت‌وگویی پیرامون وضعیت تیم ملی فوتبال، اظهار داشت: صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام‌جهانی دل هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال را شاد کرد که این شور و نشاط به زندگی اجتماعی مردم نیز وارد می‌شود. اینکه ما در چه گروهی قرار داریم یا در گذشته چه اتفاقاتی افتاده و قرار است چه مسیری را طی کنیم، بحث فنی است که نیازمند نشست‌ها و میزگردهای تخصصی با حضور کارشناسان مربوطه است اما اگر می‌خواهیم در جام‌جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید قدر این زمان‌ها را به خوبی بدانیم، چراکه اگر این فرصتی از دست برود، نمی‌توان آن را جبران کرد

وی ادامه داد: در شرایطی که ما هستیم باید چند نکته مهم را مد نظر قرار داد. اولین و مهم‌ترین نکته این است که باتوجه به زمان باقی مانده تا آغاز جام جهانی، امکان جابه‌جایی سرمربی تیم ملی فوتبال نیست و باید با اسکوچیچ به قطر برویم. بهترین مربی جهان اگر قبول کند و شرایط مالی ما هم اجازه بدهد نمی‌تواند تیم را آماده حضور در این مسابقات کند چراکه زمان کافی در اختیار ندارد و باید با قبول همین شرایط به جام جهانی برویم.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: نکته دوم این است که باید خدماتی که کی‌روش گرفت را به اسکوچیچ هم بدهیم. برگزاری اردوهای مناسب با هدف آماده‌سازی تیم ملی باید در دستور کار مسئولان فدراسیون فوتبال باشد. فراموش نکنیم چه امکاناتی در اختیار کی‌روش و تیمش بود و الان باید همین فضا را برای اسکوچیچ فراهم کنیم تا بازیکنان در شرایط مناسبی آماده حضور در این رقابت‌ها شوند.

ابراهیمی: باید مثل کی‌روش از اسکوچیچ حمایت شود/تیم ملی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است

ابراهیمی‌به بازی تیم ملی فوتبال با تیم‌هایی از جمله اسکاتلند اشاره کرد و گفت: باید دیدارهای دوستانه مناسب با تیم‌های صاحب سبک یا در شرایط مشابه در برنامه تیم ملی باشد. اگر قرار است با تیم‌هایی از جمله سوریه، عمان یا تیم‌های درجه ۲ و ۳ آسیا و جهان بازی کنیم باید بدانیم سودی برای تیم ملی نخواهد داشت و بهتر است تا زمان داریم تیم‌های مطرح را برای بازی‌های دوستانه پای میز مذاکره بیاوریم.

وی به خستگی بازیکنان تیم ملی فوتبال اشاره کرد و گفت: این یک واقعیت است که بازیکنانی که به تیم ملی می‌آیند خستگی مفرط از حضور در باشگاه‌ها و تیم‌های خود را به همراه دارند. باید یک ماه به همه بازیکنان استراحت داد تا در کنار خانواده، خودشان را بازسازی کنند تا با روحیه و انگیزه‌ای مضاعف برای حضور در جام جهانی آماده شوند. به هر حال باید قدر این شرایط و زمان‌ها را بدانیم و با برنامه‌ریزی و مطالبه‌گری به حق تیم ملی فوتبال ایران را در بهترین شرایط آماده و مصاف رقبای جهانی فرستاد.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه دوم جام‌جهانی ۲۰۲۲ با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپا (ولز با برنده اسکاتلند و اوکراین) دیدار می‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید