میزبانی به سبک امارات در جام ملتهای آسیا

اخبار ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد -با وجود آن که روزها از شروع رقابت‌‌‌های جام ملتهای آسیا می‌گذرد اما استادیوم‌‌‌های این کشور شور و شوقی ندارد.

به گزارش صدای معتمد، پیش از به جریان افتادن هفدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا در امارات، ایرادهای زیادی به این کشور برای میزبانی گرفته شد که بیشترشان هم واقعا به حق بود از انتقادها به هتل‌ها که بیشتر مجلل هستند و برای تیم‌‌‌های ورزشی مناسب نیستند، از استادیوم‌‌‌های نه چندان با کیفیت امارات، نحوه برخوردش با خبرنگاران قطری که از ورودشان در ابتدا ممانعت کرده بود و حالا در جدیدترین آن، خالی بودن استادیوم هایش همه و همه نمره منفی هایی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا باید به آنها توجه داشته باشد.

با این همه به نظر می‌رسد که اماراتی‌ها تنها برای توجه و در صدر اخبار قرار گرفتن به میزبانی جام ملتها روی آورده اند چون با توجه به آمار و ارقامی‌که شنیده می‌شود حضور تماشاگران در استادیوم‌ها بسیار کم و غیر قابل قبول است.

فوتبال‌های قوی در سطح آسیا و وجود نام‌هایی مطرح مثل: ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و البته ایران هم سبب نشده مردم امارات به تماشای مسابقات از نزدیک بیایند و حتی این شک معقول وجود دارد که شاید بازی‌ها را از تلویزیون در خانه خود نیز تعقیب نکنند. ایراد گرفتن به امارات در این زمینه صحیح است زیرا واقعاً یک جام عالی ملی در سطح آسیا را با استادیوم‌های خالی خود به هدر دادند و امکانات متناسبی را برای تیم‌ها فراهم نکردند.

کی روش، سرمربی کشورمان نیز پیش از شروع رقابت‌ها مصاحبه هایی کرد و به امکانات امارات اعتراض کرد.

میزبانی به سبک امارات در جام ملتهای آسیا

شروع مرحله حذفی از یکشنبه سبب شد تماشاگران بیشتری را در ورزشگاه‌ها ببینیم و این فکر قوت بگیرد که با حساس شدن رقابت‌ها افراد بیشتری برای تماشا می‌آیند اما دیدارهای بعدی که باز هم تماشاگران کم شده بودند، این معادلات به هم خورد.

سبک زندگی کشورهای عرب منطقه خاورمیانه به خصوص امارات و پول‌ها و ریخت و پاش هایشان نشان دهنده آن است که مردم این کشور علاقه خاصی به فوتبال ندارند و تنها علاقه مند به تجملات هستند دقیقا مثل هتل‌‌‌های این کشور که لوکس هستند اما امکانات حرفه ای ورزشی را در اختیار تیم‌ها قرار ندادند.

آنها مانند برزیل و کشورهای اروپایی نیستند، آنها ایران هم نیستند که فوتبال عشق بزرگ مردمان آن باشد.حال باید دید کنفدراسیون فوتبال آسیا چگونه می‌تواند میزبانی امارات را قابل قبول بداند در حالی که شرایط و آمار و ارقام و سکوهای خالی از تماشاگر چیز دیگری می‌گویند.

میزبانی به سبک امارات در جام ملتهای آسیا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید