میدری: یکی از بدترین انواع فقر، فقر حقوقی و هویتی است

اخبار اجتماعی پایگاه خبری صدای معتمد -معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که ۴۹ هزار کودک شناسنامه ندارند افزود: یکی از بدترین انواع فقر، فقر هویتی و حقوقی است.

به گزارش صدای معتمد ، احمد میدری امروز سه شنبه در اولین کنگره کودکی، توسعه و سیاست گذاری اجتماعی در سالن همایش های کتابخانه ملی گفت:کودکانی هستند که قانون آن ها را به رسمیت نمی شناسد و این بدترین فقر است چرا که نداشتن شناسنامه کودک را از حقوق اولیه ای مثل درمان، تحصیل و … محروم می کند.

وی عامل اصلی که کودکان فاقد هویت هستند را مرتبط با تابعیت و ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی دانست و افزود : در تلاش هستیم تابعیت را از زن به کودک منتقل کنیم تا کودک بدون هویت و شناسنامه نداشته باشیم.

معاون وزیر کار با بیان این که هم اکنون ۴۹ هزار و ۶۰ کودک بی شناسنامه داریم افزود : به صورت پراکنده گفته شده حدود ۱۵۰ هزار تا یک میلیون کودک در کشور فاقد اوراق هویتی و شناسنامه هستند.

میدری با اشاره به این که آبان امسال دولت تابعیت از مادر به کودک را پذیرفته اظهار داشت: ۵۰ درصد راه را رفته ایم و ۵۰ درصد دیگر مربوط به زمانی است که در مجلس نیز پذیرفته شود.

میدری: یکی از بدترین انواع فقر، فقر حقوقی و هویتی است
میدری: یکی از بدترین انواع فقر، فقر حقوقی و هویتی است
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید