موسوی: در ایران ٨٠ درصد حاشیه داریم، ٢٠ درصد فوتبال!

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی موسوی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران درباره تضعیف تیم‌های ایرانی در صورت نبودن بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: اصلا مسئله کمک کردن بازیکن خارجی به تیم‌های ایرانی مهم نیست، موضوع اصلی این است که ما بلد نیستیم با آن‌ها قرارداد ببندیم.

علی موسوی افزود: بلد نیستیم پول خارجی‌ها را بدهیم. وقتی بازیکن خارجی می‌آوریم و با ندادن پولش اعصاب او را خراب می‌کنیم، بازدهی این بازیکنان را پایین می‌آوریم. چند بازی می‌کنند، درخشش دارند، اما پولشان را نمی‌دهیم، خب این چه فایده‌ای برای فوتبال ایران دارد؟

وی ادامه داد: با توجه به اتفاقاتی که در این چند ساله رخ داده، وارد نبودن مدیران در بحث انعقاد قرارداد با خارجی‌ها و تسلط نداشتن آن‌ها به زبان انگلیسی در بند‌هایی که به نفع خارجی‌هاست، باعت چنین تصمیمی‌شده است. خارجی‌ها به راحتی پول این مملکت را می‌برند.

موسوی درمورد صحبت‌های اخیر پیرامون خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس و احتمال موفقیت این باشگاه‌ها در صورت رخ دادن چنین اتفاقی، بیان کرد: ابتدا بدهی‌ها باید پرداخت شود و بعد برنامه‌ریزی کنیم. منظورم این است که لقمه‌ای برداریم که اندازه دهانمان باشد.

وی تصریح کرد:وقتی بلد نیستیم بازیکن خارجی جذب کنیم، با همین بازیکنان ایرانی کارمان را ادامه دهیم. درآمد و بودجه سالیانه باشگاه‌ها باید مشخص شود و طبق همین بودجه‌ها، خرج کنیم. این بحث درهمه جای دنیا مشخص است و در ایران تنها نام فوتبال حرفه‌ای را یدک می‌کشیم.

بازیکن اسبق استقلال درباره موفق نبودن تیم‌های ایرانی در سال‌های اخیر در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ابراز کرد: علت مشخص است. ما سال‌ها درجا زدیم. ما با این برنامه‌ریزی که داریم موفق نمی‌شویم.

موسوی یادآورشد: مدیران واقعی فوتبال بیرون از گود نشستند و کسانی برای فوتبال ایران تصمیم‌گیری می‌کنند، که اصلا با فوتبال حرفه‌ای میانه‌ای ندارند. کشور‌های عربی خرج می‌کنند و برنامه‌ریزی می‌کنند، اما ما هیچ بازدهی نداریم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید