مهدی طارمی و بررسی مجدد پرونده اش در CAS

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد -در حالی که ۱۸ روز از محرومیت مهدی طارمی توسط فیفا به علت شکایت باشگاه ریزه اسپور می گذرد روز گذشته خبر رسید که آقای گل فوتبال ایران به طور رسمی از دادگاه حکمیت ورزش درخواست بررسی مجدد و تجدید نظر در پرونده محرومیت اش را داده است.

روند بررسی پرونده مهدی طارمی در CAS تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸

اعتراض به حکم »» ۱۷ مهر

آخرین مهلت CAS  برای تعلیق حکم یا دستور ادامه محرومیت در بررسی ها »» ۲۷ مهر

ابلاغ حکم نهایی »» ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند

زمان باقی مانده از محرومیت مهدی طارمی »» ۹۲ الی ۱۰۲ روز

زمان باقی مانده تا آغاز جام جهانی از ۱۵ اسفند ( حداکثر زمان صدور حکم ) »» ۱۰۱ روز

وضعیت پرونده مهدی طارمی در CAS

در شرایطی که طارمی امیدوار به رفع کامل محرومیت است اما شنیده ها حکایت از پیچیده بودن کار او در CAS دارد.

با توجه به شکایت مهدی طارمی به احتمال زیاد محرومیت او توسط CAS موقتا تعلیق می شود تا بررسی های بیشتری روی پرونده صورت بگیرد. روندی که تا صدور حکم نهایی زمان‌بر خواهد بود حکم نهایی پرونده مهدی طارمی از نیمه بهمن تا نیمه اسفند از سوی CAS  اعلام می شود.

در صورت اینکه محرومیت اعمال شده فیفا توسط CAS  لغو و یا کم شود طارمی به هدف اصلی خود که بازی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان، دربی تهران و کم شدن محرومیت است خواهد رسید اما ماجرا جایی گره می خورد که این حکم محرومیت توسط فیفا تایید شود.

در صورت تایید حکم محرومیت و با فرض اینکه تایید تعلیق موقت حکم ۲۸ مهر ماه ( پایان مهلت ده روزه ) صادر شود طارمی ۹۲ روز دیگر از زمان محرومیتش باقی خواهد ماند. برنامه ای که به نظر می رسد مهدی طارمی و مشاوران اش در صورت تایید محرومیت او در نظر دارند این است که با گذشت دو ماه از زمان محرومیت درخواست تعلیق نصف دیگر از محرومیت را داشته باشند تا فیفا مانند بسیاری از پرونده ها طارمی را با گذشت نیمی از زمان محرومیت با بخشش مواجه کند.

اما در صورت عدم پذیرش مجدد فیفا برای تخفیف در مجازات طارمی ( با قانون عبور نیمی از زمان محرومیت ) ماجرا برای او وارد فاز جدیدی خواهد شد. مهدی طارمی حداقل ۱۰۰ از زمان محرومیت اش باقی مانده است و اگر تا ۱۵ اسفند حکم نهایی CAS صادر شود با توجه به آغاز رقابت های جام جهانی در تاریخ ۲۴ خرداد ماه او به جام جهانی خواهد رسید و یا در بدترین حالت بازی اول ایران را از دست خواهد داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 9 =

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید