مهدوی‌کیا: متاسفانه درفوتبال استعدادهای ناب را نمی‌بینیم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی مهدوی‌کیا بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه اکنون ژاپن و کره جای ما را گرفتند و دقیقا در این ۲۰ سال جای ما و ژاپن عوض شد، گفت: آنها روی فوتبال پایه‌شان سرمایه‌گذاری کردند.

مهدی مهدوی‌کیا افزود: در فوتبال پایه ما چقدر هزینه می‌کنیم، در باشگاه‌های بزرگ‌مان حتی ریالی به مربی‌های پایه پرداخت نمی‌کنیم و امکاناتی در این زمینه ندارند در کل فکر می‌کنم زمانی که ما در شرایط سنی ۱۴-۱۵ سال بودیم شرایط خیلی بهتر بود.

مهدوی‌کیا با اشاره به اینکه اگر قرار است در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید به بازیکنانی که استعداد دارند اهمیت دهیم، تصریح کرد: متاسفانه الان یکسری از بازیکنانی که استعداد ندارند وارد این عرصه می‌شوند و بسیاری از بازیکنانی که استعداد دارند راه خودشان را پیدا نمی‌کنند.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: متاسفانه ما در فوتبال پایه یک مقدار راه را گم کرده‌ایم، خیلی از مربیان زحمت می‌کشند ولی راه به سمت و سویی رفتند که چند سالی است استعدادهای ناب را نمی‌بینیم.

وی با تاکید بر اینکه باید از باشگاه‌های بزرگمان شروع کنیم و اگر باشگاه‌های ما روی تیم‌های پایه سرمایه‌گذاری کنند شرایط بهتر می‌شود، اضافه کرد: وقتی قرار است سپاهان با استقلال و پرسپولیس با ذوب‌آهن بازی کنند روز قبل از آن جوانان‌شان با هم بازی کنند این موضوع باعث می‌شود بازیکنان دیده شوند و بعد از آن هم این جوانان به همان باشگاه‌ها تزریق می‌شوند.

مهدوی‌کیا یادآورشد: راه‌های فوتبالیست بزرگ شدن خیلی سخت است و زمانی کار نتیجه‌بخش است که در زمین فوتبال کار انجام شودنمی‌توانیم بگوییم فردی که در یک ویدیو همه را دریبل می‌کند، فوتبالیست بزرگی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استعداد خیلی مهم است ولی روش استفاده از آن استعداد مهم است، خاطرنشان کرد: بزرگترین مسئله که خیلی مهم است شخصیت و اراده هر فرد است و اگر از نظر ذهنی و شخصیتی آمادگی نداشته باشیم کار رها می‌شود.

مهدوی‌کیا با تاکید بر اینکه توصیه‌ای که می‌توانم بکنم این است که هیچ وقت بچه‌ها را تحت فشار نگذاریم چون هر بچه‌ای یک ظرفیتی دارد، ادامه داد: باید اجازه بدهیم بچه، بچگی کرده و راهش را پیدا کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید