مهدوی‌کیا: فوتبال ایران فقط شماره‌های پیراهن‌اش خارجی است!

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی مهدوی‌کیا ستاره سابق فوتبال ایران با ابراز تعجب از اتفاقات فوتبال ایران گفت: اتفاقات فوتبال ایران کیلومترها با استانداردهای جهانی فاصله دارد.

مهدی مهدوی‌کیا با بین اینکه شنیده‌ایم که می‌گویند پول اسپانسرها پیشخور شده است، افزود: واقعا این بحث را در هیچ کجای دنیا نشنیده‌ام؛ یعنی شرایط در فوتبال ایران طوری شده که برخی باشگاه‌ها می‌گویند اسپانسر برای فصل بعد هم هیچ پولی نمی‌دهد و معلوم نیست باشگاه چه کاری باید انجام دهد!

مهدوی‌کیا با اشاره به اینکه فدراسیون فوتبال ما مستقل نیست و نمی‌تواند تصمیمات مستقل بگیرد، اظهار کرد: درآمدها در فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مشخص نیست.

ستاره سابق این عرصه ابراز کرد: وقتی یک باشگاه ایرانی زمین تمرین و استادیوم خصوصی ندارد، نمی‌شود هیچ بحثی کرد چرا که فوتبال ایران فقط شماره‌های پیراهن‌اش خارجی است.

مهدوی‌کیا با بیان اینکه معنی و مفهومی‌از اتفاقات فوتبال دنیا را در ایران درک نکردیم، اضافه کرد: درآمدها در فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مشخص نیست؛ دو تیمی‌که انقدر طرفدار دارند، ببینید با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند و چه فاجعه‌ای با محکومیت‌های اخیر فیفا برای آنها اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه اصلا سیستم بلیت فروشی در ایران مشخص نیست، تصریح کرد: خیلی از باشگاه‌های آلمانی تکیه خود را بر بلیت فروشی گذاشته‌اند و درآمد هنگفتی از این راه دارند، اما در ایران اتفاقات عجیبی می‌افتد و یک روز قبل از برخی مسابقات، می‌گویند بازی رایگان است.

لازم به ذکر است، مهدی کیا چندی پیش در ایستاگرام خود پست کرد: مطمئن بودم که آلمان از اولین کشورهایى خواهد بود که با توجه به نظم و برنامه ریزى و زیرساختهاى مناسب، فوتبال رو دوباره آغاز میکنه.

از روز شنبه بوندسلیگا از سر گرفته خواهد شد و از این هفته تمرینات فوتبال پایه با رعایت نکات بهداشتى آغاز شد. حتى اگر این فصل فوتبال پایه به سرانجام نرسه، بازگشت بچه‌ها به زمین تمرین اتفاق خیلى خوبى بود.

روند بازگشت مردم به زندگى عادى با روشى دقیق و کنترل شده از سوى دولت انجام شد و در این راه کمکهاى دولت به شرکتها و موسسات خصوصى و پرداخت بخشى از حقوق کارمندان و کمکهاى نقدى چند ده هزار یورویى با توجه به بزرگى شرکتها از نظر تعداد کارمندها، از بیکارى و ورشکستگى بسیارى از مردم جلوگیرى کرد.

در صورتى که آمار مبتلایان، بهبودیافتگان وعزیزان فوت شده در کشور عزیزمون خیلى نسبت به آلمان بهتره!!!!!!!!! هنوز هیچ تصمیمى براى حتى شروع تمرینات فوتبال بزرگسالان گرفته نشده چه برسه به فوتبال پایه.

کلام آخر اینکه در فوتبال ایران دلالى و شرطبندى بوده و هست و چندین بار به وضوح در برنامه هاى تلویزیونى مستنداتش پخش شده ولى متأسفانه میلى براى برخورد با این افراد وجود نداره.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید