مهدوی‌کیا: در فوتبال شانس بسیار بالایی دارم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی مهدوی‌کیا کاپیتان اسبق تیم ملی و پرسپولیس در خصوص خداحافظی اش از تیم ملی و بیانیه‌ای که بعد از آن صادر کرد که آن بیانیه‌ تندی هم بود گفت: من سال‌ها برای تیم ملی بازی کرده و به پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورم افتخار می‌کردم اما متاسفانه برخی‌ها به من لقب وطن‌فروش دادند که این مسئله واقعاً برای من سنگین بود.

مهدی مهدوی‌کیا با تاکیدبر اینکه آن بیانیه را هم برای پاسخ به همین افراد دادم چرا که واقعا در حق من کم لطفی کردند، اظهارکرد: این مسائل باعث شد تا دچار افسردگی شدیدی شوم به طوری که چند کیلو به وزنم اضافه شد.

مهدوی‌کیا در پاسخ به این سوال که تیم رویایی پرسپولیس از نظر شما چه تیمی‌خواهد بود افزود: سوال بسیار سختی پرسید، واقعاً جواب دادن به آن سخت است؛ به هر حال در پرسپولیس اسطوره‌ها و بزرگان زیادی حضور داشتند که ساعت‌ها زمان لازم است تا از همه آنها نام ببرم.

وی اضافه کرد: من این شانس را داشتم که با مربیان بزرگی کار کردم؛ از آقای استانکو گرفته تا فرانک پاگلزدورف، ایویچ، بلاژویچ، برانکو ایوانکوویچ و آقای پا گلزدورف در آلمان تاثیر زیادی در فوتبال من داشتند.

مهدوی‌کیا تصریح کرد: آقای ایویچ در تیم ملی با این که زمان کمی‌با ما بود اما ما از او چیزهای زیادی یاد گرفتیم واز ملی پوشانی که در اردوی بروجرد همراه ما بودند بپرسید که ما مثل کماندوها تمرین می‌کردیم؛ این مسئله باعث شد تا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه از نظر بدنی شرایط خوبی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: من این شانس را داشتم که با بازیکنان خوبی در فوتبال ایران و فوتبال اروپا بازی کردم؛ ما در یک بازی که مقابل یوونتوس بازی کردیم واقعاً عملکرد زین الدین زیدان من را تحت تاثیر قرار داد و او یک فوتبالیست نابغه بود.

مهدوی‌کیا ادامه داد: همچنین از بازی کردن کنار رونالدینیو خیلی خوشم می‌آمد که این فرصت در یک بازی نصیب من شد؛ چرا که برای حضور در تیم منتخب جهان دعوت شدم و در قالب دو تیم رونالدینیو و تیم شوچنکو در کنار این بازیکن بزرگ برزیلی به میدان رفتم.

مهدوی‌کیا در مورد اینکه اگر فوتبالیست نمی‌شد چه شغلی برای خود دست و پا می‌کرد افزود: من از نظر درسی جزو شاگردان ممتاز مدرسه بودم و تا قبل از حضور در دبیرستان همواره نمرات بسیار بالایی داشتم اما بعد از اینکه به دبیرستان آمدم و درگیر بازی‌های فوتبال و حضور در اردوهای تیم ملی جوانان شدم به سختی توانستم دیپلم بگیرم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید