مهاجرانی: مرحوم محمود یاوری در فوتبال ما اثرگذار بود

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- حشمت مهاجرانی سرمربی سابق تیم‌ملی درباره درگذشت محمود یاوری گفت: از فوت او خیلی متاسفم و به جامعه فوتبال ایران و به دختران و پسرانش تسلیت می‌گویم.

حشمت مهاجرانی در پاسخ به این سوال که آیا خاطرات مشترکی با محمود یاوری دارد یا خیر؟ عنوان کرد: مرحوم یاوری در خط هافبک بازی می‌کرد و یک بازیکن بازی‌ساز و تقسیم کننده توپ خوب بود و تکنیک بالایی داشت. بذله گو بود و وقت زیادی را با بازیکن می‌گذراند و پای حرف‌های بازیکنان می‌نشست و کمک می‌کرد.

وی تصریح کرد: او مربی‌ای بود که در فوتبال ما اثرگذار بود. خیلی از مربیان ما می‌آیند و در سطوح مختلف کار می‌کنند اما بعضی از مربی‌ها اثرگذارند. یکی می‌میرد، یکی به دنیا می‌آید و یکی فراموش می‌شود اما یاوری را هیچ موقع نمی‌توانیم فراموش کنیم.

مهاجرانی ادامه داد: به طور طبیعی وقتی جوان هستید و در یک تیم با هم بازی می‌کنید و سفرهای مختلف می‌روید، خاطرات زیادی در ذهن نقش می‌بندند. محمود یاوری خیلی خوب طنز و لطیفه می‌گفت و خیلی با حوصله بود. بیشتر وقتمان را با او، آقای شرفی، رنجبر و حسن حبیبی می‌گذراندیم. ما چهار پنج نفری که سنمان بالاتر بود، همیشه با هم بودیم و خاطرات زیادی داریم که هیچ موقع نمی‌توانیم فراموش کنیم.

وی یادآورشد: صحبت کردن در رابطه با محمود یاوری خیلی مشکل است چرا که او گنجینه بزرگ فوتبال کشور ما بود و در همه رده‌های تیم‌ملی خدمت کرده و فوتبالیست‌های بزرگی را به تیم‌ملی تحویل داده بود. او در باشگاه‌های مختلفی هم کار کرده است. همکار من هم بود و به هم نزدیک بودیم. از جوانان و امید همکاری نزدیکی با او داشتم و جدا از آن هم در تیم پاس هم با هم بودیم.

مهاجرانی با بیان این‌که مرحوم محمود یاوری به نوعی یکی از موسسان باشگاه پاس هم بوده است، گفت: در اولین تیم پاس خدابیامرز اسدالهی مربی بود و حسن حبیبی، رنجبر، شاهرخی، فرامرز ظلی، مهدی مناجاتی، یاوری و من بودیم که از مکتب این باشگاه بودیم. ۸، ۹ نفر از پاسی‌ها مربی تیم‌ملی هم شدند و این خیلی جالب است که ۹ نفر از یک باشگاه مربی تیم‌ملی شوند. یاوری بسیار با حوصله بود و برای کارش وقت می‌گذاشت. من که دوبی بودم مرتب پیش من می‌آمد و با هم ارتباط خوبی داشتیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید