ممنوعیت چمن مصنوعی در لیگ یک

فدراسیون فوتبال هم چنین کارگروهی تشکیل داده تا در آینده ای نزدیک استادیوم‌‌‌های لیگ برتری را مجهز به سیستم کمک داور وید ئویی نماید. پیرو این اتفاقات سایت باشگاه مس کرمان در یادداشتی تقاضا کرده است این قوانین خوب به لیگ‌‌‌های پایین تر از جمله لیگ یک هم سرایت کند.

در یادداشت سایت باشگاه مس کرمان می‌خوانیم: این تصمیم قطعا در بالا بردن کیفیت بازی‌‌‌های فوتبال کشور اثرگذار است و سبب می‌شود که باشگاه‌‌‌های فوتبال کشور نیز بیشتر در مسیر حرفه ای گری و فراهم کردن امکانات سخت افزاری برای خود گام بردارند.اما این مهم زمانی اتفاق می‌افتد که فوتبال کشور در لیگ‌‌‌های اصلی خود هم جهت و با سرعت یکسان در این مسیر گام بردارد و به همان اندازه که اتخاذ این تصمیمات در لیگ برتر مهم است اجرای آن‌ها در لیگ یک و حتی دو کشور نیز لازم و ضروری است. توجه افراطی و یک سویه به مسابقات لیگ برتر با همین تصمیم گیری‌ها سبب می‌شود که یک غفلت کامل در رابطه با مسابقات لیگ یک و دو کشور اتفاق بی افتد و در نهایت فجایعی از دسته آنچه که در مسابقات لیگ دو این فصل کشور علنی شد، رخ دهد.

اتخاذ تصمیماتی مثل همین ممنوعیت بازی بر روی چمن مصنوعی و یا استفاده از وی ای آر نه فقط برای تمامی‌سطوح فوتبال کشور امری لازم و ضروری است که با توجه به اتفاقات و سنگینی بیش از حد مسابقات دسته جات پائین تر، به نوعی برای آن‌ها خود را واجب نشان می‌دهد و سبب می‌شود که باشگاه‌‌‌های فوتبال کشور نیز از همین سطوح یا خود را عادت به حضوری حرفه ای در مسابقات دهند و یا اینکه از شرکت در مسابقات به صورت نیم بند و شلخته انصراف دهند.از همین روست که فدراسیون فوتبال نباید اتخاذ این تصمیمات را تنها منوط به بازی‌‌‌های لیگ برتر نماید و باید زمینه اجرای این گونه تصمیمات مفید برای فوتبال کشور را در لیگ یک و حتی لیگ دو نیز فراهم نماید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید