مقصودی: متاسفانه کشتی گیران ایران زیر خط فقرند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- امیرحسین مقصودی قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان با اشاره به اینکه کشتی گیران زیر خط فقرند، گفت: خط فقر را ۱۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند.

امیرحسین مقصودی افزود: من با درآمدی که در یک سال گذشته داشتم، ماهی یکی دو میلیون هم پول درنیاوردم که بتوانم خرج بدنم و قهرمانی‌ام کنم. آن هم من که سال‌هاست به مسابقات جهانی و آسیایی می‌روم.

وی ادامه داد: چند بار می‌خواستم باشگاه بدنسازی بروم اما پول نداشتم. امسال لیگ هم چند ماه به خاطر کرونا به تعویق افتاد و ما درآمدی نداشتیم. باید به عنوان ورزشکار حرفه‌ای از مکمل استفاده کنم و ۶ وعده غذا بخورم اما منبع درآمدی ندارم. لیگ هم سالی یک بار برگزار می‌شود.

مقصودی با اشاره به شوکه شدن کشتی‌گیران بعد از دریافت پاداش‌های‌شان اظهار داشت: با تلاش فراوان و طاقت‌فرسا مدال می‌گیریم اما یک فوتبالیست معمولی، فصلی چند میلیارد از لیگ درآمد دارد.

وی ادامه داد: به تازگی بعد از دو سال پاداش‌های مدال‌مان را گرفته‌ایم که سکه را در آن دو میلیون تومان حساب کرده‌اند. ۵ سال است به مسابقات جهانی می‌روم و مدال می‌گیرم، خانه مستاجری ۴۰ متری در تهران داریم که صاحب خانه ۴۰ میلیون روی مبلغ رهن آن گذاشته و منتظر دریافت پاداش مدال‌هایم بودم که هم روی پول پیش خانواده‌ام بگذارم و باقیمانده را خرج تمرینات و تغذیه‌ام کنم.

قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان همچنین با بیان اینکه کشتی‌گیران زیادی را می‌شناسیم که قهرمان هستند اما کارگری می‌کنند، برخی هم کارهای راحت‌تری دارند، ابراز کرد: مثل کار دفتری اما عده زیادی هم درآمدشان صفر است.

مقصودی در پایان صحبت هایش با تاکید بر اینکه جایزه سال ۹۷ من ۶۰ میلیون شده که ۴۰ میلیونش را باید به صاحب‌خانه بدهیم، تصریح کرد: چیزی که قرار بود از وزارت ورزش بگیرم، ۳۰ سکه بود. سکه حدود ۱۵ میلیون تومان شده اما برای ما دو میلیون تومان محاسبه کرده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید