مقایسه دو سرمربی پرسپولیس تیم برانکو و یحیی

برانکو اولین بار در لیگ شانزدهم از ابتدای فصل تیم پرسپولیس را در اختیار داشت و تیم را با نظر خودش بست و یحیی نیز در لیگ بیستم اولین بار از ابتدای فصل سرمربی سرخ‌ها بود و نقل و انتقالات تیم با نظر او صورت گرفت.

در این پنج فصل که با پنج قهرمانی شیرین برای پرسپولیس همراه بوده سرخ‌ها سعی کردند بلافاصله بازیکن جدا شده را با یک مهره خوب جایگزین کنند و این عامل باعث شده تا پرسپولیس با وجود اینکه تغییرات زیادی داشته هماهنگی آن کمتر دچار آسیب شود و یکپارچی تیم خدشه دار نشود.

تغییرات در زمان حضور برانکو در تیم کمتر بود و شاید به سه چهار بازیکن ختم می‌شد که با آمدن یحیی دامنه تغییرات بیشتر شد و البته خیلی از بازیکن‌ها به واسطه حضور چند ساله در پرسپولیس با پیشنهادت خارجی روبرو بوده و از تیم جدا شدند.

برانکو در لیگ شانزدهم این نفرات را در ترکیب خود داشت: علیرضا بیرانوند، بوژیدار رادوشویچ، جلال حسینی، محمد انصاری، محسن ربیع‌خواه، رامین رضاییان، حسین ماهینی، صادق محرمی، محمدامین آرام‌طبع، سروش رفیعی، احمد نورالهی، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی‌نیا، اولکسی پولیانسکی، ولودیمیر پریموف، محسن مسلمان، شهاب کریمی، مهدی طارمی، امید عالیشاه، احسان علوان‌زاده، وحید امیری، رضا کرملاچعب، حمیدرضا طاهرخانی، سامان نریمان‌جهان، علی علیپور و ساسان انصاری.

اگر این نفرات را با ترکیب کنونی مقایسه کنید چند نام مشترک بین این تیم با تیم یحیی می‌بینید: رادو، سیدجلال، کمال، عالیشاه، نورالهی و امیری ۶ نام مشترک هستند.

البته نفراتی مثل ربیع خواه، بیرانوند، انصاری، علیپور و ماهینی هم فصل گذشته در پرسپولیس بودند که برخی در میانه‌‌‌های راه و برخی در انتهای فصل جدا شدند و این نشان می‌دهد که با آمدن گل محمدی تغییر در ترکیب تیمی‌که برانکو ساخته بود شدت گرفت.

گل‌محمدی به خوبی تغییرات را در تیمش اعمال کرد و توانست راه قهرمانی سرخپوشان در لیگ برتر را ادامه دهد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید