مظفری زاده: با قانون جدید داوری، کار داور راحت‌تر می‌شود

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- سعید مظفری زاده داور بین المللی سابق فوتبال ایران گفت: در تغییرهایی که در چند سال گذشته صورت گرفته، سعی بر این بوده که هماهنگی کار بین داوران فوتبال و اجرای قانون به صورت یکنواخت انجام شود ما نمونه این اتفاق را در تغییر قوانین امسال هم شاهد هستیم.

سعید مظفری زاده در رابطه با قوانین جدید داوری و تأثیر آن‌ها بر ماهیت کار داوران در آینده اظهارکرد: من فکر می‌کنم هر تغییری که در قوانین بین‌المللی داوران اتفاق می‌افتد، با استفاده از نظرات افراد خبره‌ فوتبال، بازیکنان و داوران انجام می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه قانون جدید هند، شبهات را برای داوران و بازیکنان برطرف می‌کند ادامه داد: در گذشته زمانی که توپ به قسمت کتف برخورد می‌کرد جای شک و شبهه به وجود می‌آمد که توپ به قسمت بالا برخورد کرده یا قسمت پایین، اما در قانون جدید این شبهات برطرف می‌شود.

مظفری با اشاره به اینکه آنها با این تغییرات سعی می‌کنند کیفیت و جذابیت بازی فوتبال بالاتر برود و هماهنگی در اجرای قانون بیشتر شود، تصریح کرد: ما نمونه این اتفاق را در تغییر قوانین امسال هم شاهد هستیم.

وی گفت: در بازی فوتبال گاهی توپ به شانه بازیکن برخورد می‌کرد و تشخیص آن در لحظه برای داور مسابقه سخت بود که بفهمد توپ به شانه بازیکن برخورد کرده یا به قسمت بازوی او اصابت کرده است ولی در قوانین جدید قسمت بالا که هم‌راستا با زیربغل هست را جزو دست حساب نکرده‌اند.

مظفری با تاکید بر اینکه به نظرم با این قانون جدید، کار داور راحت‌تر می‌شود، یادآورشد: به نظرم سیستم وی آ رخیلی به داوری کمک کرده و ضریب خطاها و اشتباهات داوری را کم کرده است در حال حاضر نیز سعی بر این شده ایراداتی که این سیستم دارد را کاهش بدهند.

وی درباره فعالیت این روزهای خود خاطرنشان کرد: ما هم مثل تمام مردم دنیا این روزها در خانه به سر می‌بریم و در خانه ورزش می‌کنیم در ماه مبارک رمضان دست به دعا هستیم که هر چه زودتر این اتفاقات ختم به خیر شود و مشکلات برطرف شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید