مسجدی: برگزاری مسابقات تا ماه آینده توصیه نمی‌شود

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- محمداسد مسجدی سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی درباره صادر نشدن مجوز برگزاری لیگ برتر فوتسال گفت: استعلامی‌که از وزارت بهداشت گرفتیم، اجازه برگزاری اردوی تیم ملی را داده بودند و طی تماسی که با مسئولان وزارت بهداشت داشتیم، اعلام کردیم دلیلی برای برگزار نشدن لیگ برتر فوتسال با توجه به انجام شدن رشته‌های داخل سالن مانند هندبال، بسکتبال و والیبال وجود ندارد.

محمداسد مسجدی افزود: به همین دلیل امروز مهدی علی نژاد نامه‌ای برای دکتر رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان صادر کرد تا برای برگزاری این رقابت‌ها مجوز گرفته شود. پروتکل‌های مربوط به این رشته تأیید شده اما در نامه قبلی اجازه برگزاری مسابقات را نداده بودند.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی اضافه کرد: طبق پیگیری ما قرار شد مکاتبه دیگری انجام شود تا دوستان فوتسالی هم بتوانند لیگ این رشته را برگزار کنند. چندین بار با وحید شمسایی صحبت کردم و درست نیست بازیکنان فوتسال مدام بدون برگزاری یک مسابقه فقط تمرین کنند. اگر قرار به برگزاری رقابت‌ها نبود، دلیلی برای این همه تمرین کردن وجود نداشت. وظیفه دارم مشکل فوتسال را حل کنم و خدا می‌داند یک‌روز در میان پیگیر بحث برگزاری لیگ این رشته هستم.

مسجدی ادامه داد: برگزاری برخی مسابقات از الان تا ماه آینده که شرایط به این شکل است توصیه نمی‌شود. البته برخی برنامه‌ها مانند لیگ برتر فوتبال از قبل برنامه‌ریزی شده و قرار است با رعایت پروتکل‌ها به همان شکل انجام شود. تاکنون هیچ‌گونه صحبتی مبنی بر تعویق لیگ برتر فوتبال نبوده و طبق برنامه با رعایت پروتکل‌ها و نظارت ما، این لیگ کار خود را انجام می‌دهد.

مسجدی درباره اینکه آیا از برگزاری لیگ برخی رشته‌ها در این شرایط کرونایی پشیمان شده است، گفت: غیر از موارد پراکنده‌ای که می‌گویند با برگزاری فلان رقابت چند نفر کرونایی شدند، مستندات خاصی پیدا نکرده‌ایم. به نظر من وزارت ورزش و وزارت بهداشت و درمان به واسطه فدراسیون پزشکی ورزشی همکاری بی‌نظیری انجام دادند که هم مورد تأئید مسئولان هر دو وزارتخانه بود و هم بی‌سر و صدا و بدون درآوردن شومن‌بازی مسابقات را برگزار کردیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید