مرادی: حقوق ناچیز داوران در شأن داوران فوتبال ما نیست

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مسعود مرادی ناظر بین المللی داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا در پاسخ به این سوال که داوری ایران را در حال حاضر چطور می‌بینید، گفت: ما داریم در برهه‌ای به داوری می‌نگریم که داوران ما از سطح تحصیلات بسیار بالایی برخوردار هستند.

مسعود مرادی با بیان اینکه این مسئله به داوران ما کمک می‌کند که به‌روز باشند و بتوانند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند، افزود: من فکر می‌کنم نسل خوبی در داوری داریم، منتها فشارهای جانبی و حاشیه‌ای در فوتبال ما به شدت زیاد است.

ناظر بین المللی داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به اینکه داوران ما در خارج از کشور عملکرد بسیار خوبی دارند، اظهار کرد: متأسفانه بهترین داوران خودمان که در جام‌جهانی قضاوت می‌کنند را هم آن‌قدر تحت فشار قرار می‌دهیم که متأسفانه از تمرکز خودشان خارج می‌شوند.

این ناظر داوری درباره بازخورد قانونی که به کادر فنی تیم‌های فوتبال هم کارت داده می‌شد، توضیح داد: من بارها ناظر بازی بودم و از نزدیک دیدم که این کار بازخورد خوبی داشته و کار را برای داوران راحتتر کرده است و از این بابت بسیار خوشحالم.

ناظر بین المللی داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره دستمزد داوران تصریح کرد: این حقوقی که الان به داوران می‌دهند بدون شک در شأن داوران فوتبال ما نیست.

وی یادآورشد: با توجه به تعطیلی مسابقات فوتبال در سراسر جهان و به تبع از آن لیگ قهرمانان آسیا، ما در حال حاضر منتظر تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم که ببینیم ادامه مسابقات به کجا می‌انجامد.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: در مورد لیگ برتر خودمان نیز منتظر هستیم که ببینیم برنامه‌ریزان فوتبال کشورمان چه تصمیمی‌اتخاذ می‌کنند و ما از آن تمکین خواهیم کرد به هر حال ما باید اطلاعات خودمان در عرصه داوری را به‌روز نگه داریم تا در آینده بتوانیم به عنوان ناظر به داوران داخلی و خارجی انتقال بدهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید