محمدی: بین مربی ایرانی خارجی فرقی نگذارید

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- اکبر محمدی کارشناس والیبال کشورمان درباره شرایط سرمربیگری تیم ملی والیبال گفت: حالا این بستر فراهم است تا ما از مربیان داخلی برای هدایت تیم ملی استفاده کنیم که البته این منوط به حمایت فدراسیون است.

اکبر محمدی اظهار کرد: فدراسیون در وهله اول باید با مربیان داخلی قرارداد ببندد و در تعیین حقوق آنها، شأن و منزلت یک مربی ایرانی را رعایت کند.

محمدی ابراز کرد: قطعا اگر فدراسیون قرارداد خوبی با مربی داخلی ببندد و در سایر بحث هایی که گفته شد از مربی وطنی حمایت کند بازیکن هم تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و به اهمیت جایگاه مربی ایرانی پی می‌برد.

وی افزود: گرچه شاید هنوز چند نفر از نسل قبل والیبال هستند که البته نمی‌خواهم بگویم بازیکن سالار هستند ولی به هر حال حرفشان در فدراسیون خریدار دارد؛ با این حال وقتی پای چنین بازیکنانی هم وقتی پای حمایت ازهموطنشان وسط باشد پای کار خواهند آمد.

کارشناس والیبال کشورمان تصریح کرد: نکته دیگر و مهم درباره مربیان ایرانی این است که در حال حاضر سطح آنها اینقدر رشد داشته که می‌توان آنها را با مربیان درجه دو و سه جهان مقایسه کرد.

محمدی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد مربی خارجی درجه ۲ یا ۳ مانند کواچ یا لوزانو به ایران بیایند بهره گیری از مربی داخلی به مراتب عاقلانه تر است و بازدهی بهتری خواهد داشت.

آنچنان‎وی ابراز کرد: که به یاد داریم در بحث حمایت از ۴ مربی خارجی قبلی، هر زمان آنها درخواستی از فدراسیون داشتند بلافاصله اجابت می‌شد. درخواست هایی اعم از تعطیل شدن لیگ برای اردوی تیم ملی برپایی اردو در نقاط مختلف و یا دیدارهای تدارکاتی.

محمدی گفت: طبق مقررات یک مربی ایرانی روزانه ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان بابت حضور در اردوی تیم ملی حقوق می‌گیرد که در ماه مبلغی ناچیز را برای آنها به ارمغان می‌آورد و همین باعث می‌شود تا بسیاری از مربیان ایرانی خیلی راغب نباشند در این سطح فعالیت کنند. این در حالی است که یک مربی خارجی با رقمی‌غیر قابل قیاس با مربی داخلی به خدمت فدراسیون در می‌آید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید