محسن بیاتی نیا: ما در ایران فوتبال پایه حرفه‌ای نداریم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- محسن بیاتی نیا مهاجم پیشین تیم‌های پاس و استقلال با اشاره به کیفیت پایین تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و به خصوص ضعف آنها در گلزنی گفت: کیفیت پایین فعلی فوتبال ما، تنها یک دلیل دارد و آن هم نپرداختن به پایه‌هاست.

محسن بیاتی نیا افزود: ما فوتبال پایه حرفه‌ای نداریم و باشگاه‌ها نیز حاضر به هزینه کردن در پایه‌ها نیستند. حاضر نیستند به مربیان خوب در فوتبال پایه پول خوب بدهند تا آنها نیز اشتیاق کار کردن را داشته باشند. اینها دلایل مختلفی است که گفتم و یکسری مسائل دیگر هم در ضعف امروز فوتبال ما وجود دارد.

وی اضافه کرد: لژیونر شدن بازیکنان، برای فوتبال ما گردش مالی ندارد و بازیکنان خوب‌مان را می‌دهیم و برای آنها جایگزینی نداریم. با بازیکنان کاری ندارم، برای آنها آرزوی موفقیت دارم و لژیونر شدن به شخصه برای آنها و حتی تیم ملی ما خوب است، اما برای باشگاه‌های ما برگشتی ندارد. نه پول انتقال این بازیکنان به فوتبال ما برمی‌گردد و نه ما بازیکنی جای آنها ساخته‌ایم.

محسن بیاتی نیا تصریح کرد: چون به فوتبال پایه اهمیت ندادیم، با بازیکنان با استعدادمان قراردادهای بلند مدت ۵ ساله یا ۱۰ ساله نداریم که ثمری برای باشگاه داشته باشند. در حالی که باید برای پایه‌ها خرج کنیم که وقتی بازیکن باشگاه‌مان لژیونر شد، از قرارداد او نفعی به باشگاه برسد.

وی در خصوص اینکه آیا در کوتاه مدت می‌توان فکری برای حل مشکل گلزنی کرد، گفت: یکسری چیزها ذاتی است که مثلاً یک بازیکن ذاتاً گلزن باشد و برای آن پست ساخته شده باشد و برخی‌ها نیز با تلاش و کوشش بیشتر به موفقیت می‌رسند. این بازیکنان آنقدر تلاش می‌کنند تا موفق شوند، اما امروز در فوتبال ما کمتر بازیکنی را می‌بینید که تلاش مضاعف داشته باشد.

محسن بیاتی نیا گفت: برخی بازیکنان فکر می‌کنند صرفاً با ارتباط پیشرفت می‌کنند، اما وقتی کیفیت را بالاتر ببرند، خواهان بیشتری هم پیدا می‌کنند. برای کوتاه مدت هم شما نمی‌توانید کاری کنید و ممکن است با یک تغییر تاکتیک در یک بازی نتیجه بگیرید، اما برای هر بازی نمی‌توان تغییر تاکتیک داد. شما باید کار تیمی‌تان را روی یک تاکتیک بنا کنید و تغییر تاکتیک برای هر بازی، امکان پذیر نیست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید