ماموریت بسیار دشوار مدیران گل گهر سیرجان

لیگ نوزدهم در حالی برای نماینده تازه وارد شهر 300 هزار نفری سیرجان به اتمام رسید که آنها با وینکو بگوویچ که این تیم را به لیگ برتر رسانده بود، کارشان را شروع کردند ولی چون نتایج خوبی کسب نکردند، مجید جلالی جایگزین این مربی کروات شد و جلالی هم پس از اینکه روزهای بسیار دشواری را از سر گذراند و حتی یکبار هم به صورت غیررسمی‌وقتی تیمش در آستانه سقوط قرار گرفته بود اخراج شد، توانست در هفته پایانی آبی‌پوشان سیرجانی را با مشقت به لیگ بیستم برساند.
در لیگ بیستم اما مدیران باشگاه گل‌گهر دست به کار بزرگی زدند و با امیرقلعه‌نویی قرارداد امضا کردند که از هدایت سپاهان کناره‌گیری کرده بود و در واقع می‌توان گفت این مربی کاربلد که همچنان پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر است، اصلی‌ترین شکار نماینده سیرجان پس از حضور در لیگ برتر بوده است.اولین کار سرمربی گل گهر همان کاری بود که در تیم‌های دیگر هم از این مربی دیده بودیم؛ او که نظم را اولین گام برای موفقیت در زندگی، یک مجموعه و به طبع آن یک تیم فوتبال می‌داند، خیلی زودتر از تیم‌های دیگر تمریناتش را آغاز کرد و سعی کرد رفته رفته با شناسایی نقاط ضعف تیمش آنها را رفع کند. این اتفاق هم درنهایت با مهره‌هایی رقم خورد که هیچ کدامشان ستاره‌های فروزان لیگ نوزدهم نبودند و برخی از آنها بازیکنانی بودند که در تیم‌های قبلی عملکرد خوبی ارائه نکرده بودند. میلاد زکی پور، مرتضی تبریزی، رضا شکاری، علی دشتی و … مهره‌هایی از این دست بودند و البته در کنار این نفرات، بازیکنان دیگری نظیر سعید صادقی، علیرضا علیزاده، علیرضا حقیقی، آرمین سهرابیان که عملکرد خوبی در تیم‌هایشان در لیگ نوزدهم ارائه کرده بودند نیز جذب شدند. ضمن اینکه حفظ برخی بازیکنان فصل قبل نظیر منشا، شاکری، برزای و احمدرضا زنده‌روح نیز از دیگر اهداف این مربی بود، که تمام این تصمیمات در کنار هم، منجر به ایجاد تیمی‌شد که در نیم فصل اول هفته‌ها صدرنشین بود و در نیم فصل دوم تا هفته پایانی برای کسب رتبه چهارم و سهمیه آسیایی شانس داشت.

فصل قبل برای مجموعه اعضای باشگاه گل‌گهر با شکست جنجالی مقابل استقلال در نیمه نهایی جام حذفی تلخ تمام شد، اما این موضوع سبب نشده که سرمربی این تیم از تقویت تیم خود برای حضور قدرتمندتر در لیگ بیست و یکم غافل شود. پس آبی‌پوشان سیرجانی باز هم خیلی زودتر از سایر تیم‌ها فعالیت‌های خود را به صورت رسمی‌برای فصل پیش‌رو آغاز کردند. تاکنون جذب مهدی تیکدری مهم‌ترین خرید نماینده سیرجان بوده است، اما دومین خرید باز هم نامی‌بود که بیشتر در راستای پر کردن نقاط ضعف تاکتیکی تیم انتخاب شده بود و ایمان سلیمی‌جانشین علیرضا ابراهیمی‌شد؛ درست همانطور که فروزان برای تقویت خط دروازه گل‌گهر از اهواز به سیرجان کوچ کرد. در همین بین امیرقلعه‌نویی درخواست تمدید با بازیکنان مورد نظرش را نیز ارائه کرده و تا به اینجا با زکی پور، سهرابیان، علیزاده و نوید عاشوری تمدید شده است.

تمام این‌ها نشان از این دارد که گل‌گهر سیرجان برخلاف آنچه گاهی در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی شنیده می‌شود، با خرید بازیکنانی که بیشتر در راستای اهداف تاکتیکی تیم هستند، سعی بر تقویت تیمش دارد نه دست گذاشتن روی ستاره‌های لیگ بیستم؛ چرا که حتی اگر از مبالغ درخواستی آنها صرف نظر کنیم و فرض را بر این بگذاریم که باشگاه سیرجانی توان پرداخت قرارداد این بازیکنان را دارد، این ستاره‌ها معمولا بازی در شهرها و تیم‌های بزرگ‌تر و مدعی‌تر را به حضور در سیرجان ترجیح می‌دهند.
با این تفاسیر نمی‌توان نام پاری سن ژرمن فوتبال ایران را روی گل‌گهر سیرجان گذاشت؛ چرا که این باشگاه نه تنها دست روی ستاره‌های کم تعداد لیگ نگذاشته، که سعی دارد با گرد هم آوردن بازیکنانی که نامشان پر آب و تاب نیست ولی مورد نظر امیرقلعه‌نویی هستند، باز هم نسبت به لیگ بیستم تیم فوتبال خود را تقویت کند تا اینبار هم نتایج در مقایسه با فصل قبل بهبود یابد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید