ماشین جنگی بایرن مونیخ با آتشبار لواندوفسکی

تیم بایرن مونیخ و شاگردان یولیان ناگلزمان که در سه بازی گذشته هم با میانگین زدن 4 گل، به پیروزی رسیده بودند، امشب هم پنج بار دروازه حریف پرتغالی را باز کردند و با 12 امتیاز، با اقتدار در صدر جدول گروه‌شان قرار گرفتند.

بنفیکا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه اول بازی بود که پیتزی می‌توانست تیم میهمان را پیش بیندازد اما حضور به موقع آلفونسو دیویس دروازه بایرن مونیخ را نجات داد.

پس از این بایرنی‌ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 6، روی حرکت دیدنی کینگزلی کومان، این سرژ گنابری بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه او را ولاچودیموس با یک واکنش تماشایی دفع کرد. توپ برگشتی هم می‌توانست به لواندوفسکی برسد اما دروازه بان بنفیکا با عکس العمل به موقع این بار هم توپ را دور کرد.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه 15 بنفیکا به گل رسید اما داور به دلیل آفساید این گل را نپذیرفت.

در ادامه بایرن مونیخ توپ و میدان را در اختیار گرفتند و پس از اینکه یکی دو موقعیت نصفه و نیمه را از دست دادند، در دقیقه 26 به گل اول رسیدند. روی حرکت عالی کومان از سمت راست و ارسال او به تیر دوم بود که لواندوفسکی با ضربه سر کار را تمام کرد.

حملات بایرن مونیخ بعد از این گل ادامه پیدا کرد و در دقیقه 32، گنابری اختلاف بایرن مونیخ را به دو گل افزایش داد. این بار لواندوفسکی بود که در نقش گلساز ظاهر شد و پاس در عرض او را گنابری با یک ضربه بغل پای تماشایی تبدیل به گل کرد.

بعد از این گل تیم میهمان پیش کشید و خیلی زود یکی از گل‌‌‌های خورده را جبران کرد. روی یک ضربه آزاد از سمت چپ بود که با یک حرکت تمرین شده و ارسال الکس گریمالدو، موراتو با ضربه سر دروازه بایرن را باز کرد.

در دقایق پایانی این نیمه بار دیگر بایرنی‌ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در ثانیه‌‌‌های پایانی صاحب یک ضربه پنالتی شدند. ضربه لئون گورتسکا در محوطه جریمه بنفیکا به دست وریسیمو برخورد کرد و داور هم بعد از استفاده از VAR، پنالتی را تایید کرد. لواندوفسکی پشت توپ قرار گرفت اما ضربه او را ولاچودیموس به خوبی مهار کرد تا نیمه اول با نتیجه 2-1 به پایان برسد.

بایرن مونیخ نیمه دوم را هجومی‌آغاز کردند و در دقیقه 49 به گل سوم رسیدند. روی یک حرکت هماهنگ و ارسال دقیق کیمیچ، آلفونسو دیویس با ضربه سر توپ را برای لروی سانه آماده کرد و او هم با یک ضربه والی، اختلاف را به دو گل افزایش داد.

01660527

برتری بایرن مونیخ ادامه پیدا کرد و این تیم می‌توانست در دقیقه 52 به گل بعدی برسد اما ضربه سانه این بار راهی به چهارچوب دروازه حریف پیدا نکرد.

اما انتظار بایرنی‌ها برای رسیدن به گل چهارم چندان طول نکشید و آنها  در دقیقه 61 به گل رسیدند. این بار روی یک ضدحمله سریع بود که سانه توپ را در موقعیتی مناسب به لواندوفسکی رساند و او هم با یک ضربه چیپ کار را تمام کرد.

در ادامه کمی‌از فشار حملات بایرن کاسته شد و این فرصتی برای بنفیکا فراهم کرد تا بار دیگر به دروازه نویر نزدیک شوند و سرانجام در دقیقه 74 به گل دوم رسیدند. روی یک حمله سریع و تیمی‌بود که ژوائو ماریو با یک پاس خوب، داروین نونز را با نویر تک به تک کرد و ضربه نه چندان محکم او هم اختلاف را به دو گل کاهش داد.

اما در ادامه بار دیگر بایرنی‌ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 84 به گل پنجم رسیدند. این بار روی پاس بلند نویر بود که لواندوفسکی از تله آفساید حریف فرار کرد و با یک ضربه دقیق، هت تریکش در این دیدار را تکمیل کرد.

01660528

در دقایق پایانی اتفاق خاصی روی دروازه ‌ها رخ نداد و بازی با نتیجه 5-2 به سود بایرن به پایان رسید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید