مادیبو مایگا مهاجم جدید پرسپولیس را بهتر بشناسیم

مادیبو مایگا مهاجم ۳۱ ساله و اهل مالی که سابقه بازی در کشورهای مختلف را در کارنامه دارد، بامداد پنج شنبه وارد تهران شد تا پس از انجام تست های پزشکی با قهرمان سه فصل اخیر لیگ برتر فوتبال کشور قرارداد امضا کند و به عضویت پرسپولیس دربیاید.

مادیبو مایگا که بازیکنی مالیایی است قبل از سفر به تهران سابقه بازی در لیگ ها و تیمهای متفاوتی را داشته است. مادیبو مایگا فعالیت فوتبالی خود را کشورش (مالی) آغاز کرد، پس از آن به مراکش رفت. نقطه ی اوج بازی وی در لوشامپیونه و لیگ جزیره می باشد. مادیبو مایگا پس از بازی در لیگ جزیره در لیگ کشورهای آسیایی بازی کرد که از آن جمله می توان به عربستان، امارات و تایلند اشاره کرد.

بازی در لیگ برتر ایران ( جام خلیج فارس ) هشتمین تجربه ی مادیبو مایگا در کشوری جدید است.

مایگا بیش از ۲۰۰ بازی در دو لیگ لوشامپیونه و لیگ جزیره انجام داده است. از این تعداد بازی ۱۷۲ بازی مربوط به لوشامپیونه می باشد. مادیبو در این تعداد بازی ۴۸ گل به ثمر رسانده و ۱۲ پاس گل نیز در کارنامه دارد.همچنین در لیگ برتر جزیره انجام ۳۴ بازی و زدن ۴ گل نشان از تیزهوشی وی در امر گل زنی دارد.

مادیبو مایگا سابقه ی ۶ بار گلزنی به پاری سن ژرمن را نیز دارد.در ویدیو زیر یکی از گلهای وی به پاری سن ژرمن را مشاهده می نمایید

مادیبو سابقه ی کاپیتانی تیم ملی مالی را نیز دارد.وی ۴۶ بار پیراهن تیم ملی کشورش را برتن کرد و موفق شد ۱۱ گل برای تیم ملی کشورش به ثمر برساند. وی  آخرین بازی ملی اش را برابر گابن در حالی که بازوبند کاپیتانی تیم ملی کشورش را بر بازو داشت برگزار کرد.

مادیبو پنجاه و یکمین بازیکن خارجی پرسپولیس می باشد.در این سالها ۱۰ بازیکن آفریقایی با پرسپولیس قرارداد بسته اند که از این تعداد ۹ نفر موفق شده اند برای پرسپولیس بازی کنند. هروه اوساله مهاجم اهل بورکینافوسو بود پس از انجام تست پزشکی، دیپورت شد و هیچ وقت پیراهن پرسپولیس را برتن نکرد.

عیسی ترائوره اولین بازیکن آفریقایی پرسپولیس بود که عنوان اولین گلزن خارجی دربی یا شهرآورد تهران را نیز به خود اختصاص داد.

عیسی ترائوره ،رافائل ادرهو،الونگ الونگ ،ابراهیم توره،فرانک آتسو ،هروه اوساله ،سکوبرت،ممدوتال،ایمون زاید،گادوین منشا ده بازیکنی هستند که پیش از مادیبو مایگا با پرسپولیس قرارداد بسته اند.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید