«لیگ نخبگان» آسیا، بدون تیم‌‌‌های ایرانی؟!!!!!!

هفته گذشته  کنفدراسیون فوتبال آسیا یک جلسه سرنوشت ساز با حضور مهدی تاج رئیس اسبق فدراسیون فوتبال کشورمان به عنوان نائب رئیس فعلی AFC برگزار کرد تا مهمترین تصمیم تاریخ فوتبال آسیا برای درآمدزایی بیشتر باشگاه‌‌‌های پرهوادار قاره کهن گرفته شود.

مهمترین تصمیم کمیته اجرایی AFC ایجاد لیگی جدید در سطح فوتبال آسیا با عنوان «لیگ نخبگان» بود که تقریبا کپی از پروژه «سوپر لیگ اروپا» است. اما این تفاوت که پروژه سوپر لیگ اروپا از سوی رئال، یوونتوس و بارسلونا طرح ریزی شد و به نوعی کودتایی علیه یوفا بود اما پروژه «لیگ نخبگان» در آسیا از سوی خود شیخ سلمان رئیس AFC  پیشنهاد شده تا درآمدزایی باشگاه‌‌‌های برتر قاره بهبود یابد.

14001113000636 Test PhotoN

نکته اصلی در جلسه هفته گذشته که پیش از این خبرگزاری فارس به این موضوع پرداخت و از بدون کرسی ماندن فدراسیون فوتبال ایران در این پروژه عظیم صحبت کرد. در جلسه هفته گذشته مقرر شد نمایندگان فدراسیون‌‌‌های عربستان، امارات، قطر و ازبکستان تشکیل دهنده کارگروهی برای تصمیم گیری درباره باشگاه‌‌‌های غرب آسیا در زمینه «لیگ نخبگان» باشند. ایران کرسی در این کارگروه نداشت تا تصمیم گیرنده آینده پولی باشگاه‌‌‌های ایران به دست سعودی‌ها و اماراتی‌ها باشد.

اما گزارش‌‌‌های جدید از فوتبال آسیا حاکی از آن است به نظر می‌رسد کم کاری فدراسیون فوتبال به جایی رسیده که کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته «لیگ نخبگان» را بدون حضور باشگاه‌‌‌های ایران برگزار کند.

14000902000835 Test PhotoN

ایران به عنوان یکی از قدرت‌‌‌های فوتبال آسیا بدون شک باید در «لیگ نخبگان» جایگاه داشته باشد و در کنار عربستان در غرب آسیا به عنوان قطب فوتبال آسیا به شمار می‌آید. اما کم کاری‌ها و تنها حضور فیزیکی مهدی تاج در جلسه AFC به نظر می‌رسد باعث شود باشگاه‌‌‌های ایران ضربه بزرگی از درآمدزایی در فوتبال آسیا ببینند.

طبق گزارش نشریه «الاتحاد» امارات، کنفدراسیون فوتبال آسیا مقرر کرده تا 4 فدراسیون تعیین شده (عربستان، امارات، قطر و ازبکستان) وظیفه تشکیل «لیگ نخبگان» را برعهده بگیرند.

این نشریه معتبر اماراتی در ادامه مدعی شد: در «لیگ نخبگان» تنها باشگاه هایی حضور دارند که از ابتدا لیگ فوتبالشان حرفه ای بوده است. 4 لیگ معتبر در غرب امارات، عربستان، قطر و ازبکستان هستند. بعید به نظر می‌رسد که کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه‌‌‌های لیگ‌‌‌های دیگر غرب آسیا را وارد مسابقات «لیگ نخبگان» کند.

14000724000860 Test PhotoN

با این ادعای نشریه اماراتی زنگ خطر برای باشگاه‌‌‌های بزرگ فوتبال کشورمان یعنی استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور و دیگر تیم‌ها به صدا درآمده است. اگر ادعای رسانه اماراتی محقق شود بدون شک باشگاه‌‌‌های ایران از یک منبع درآمد سرشار محروم می‌شوند.

محرومیت باشگاه‌‌‌های ایران از حضور در «لیگ نخبگان» بدون شک آینده مالی این باشگاه‌ها را به خطر می‌اندازد. مخصوصا اینکه باشگاه‌‌‌های استقلال و پرسپولیس به شدت از مشکل مالی رنج می‌برند و حضورشان در سوپر لیگ آسیا باعث خواهد شد تا اغلب مشکلاتشان برطرف شود. اما به نظر می‌رسد غفلت فدراسیون فوتبال در ابتدا باعث شده است تا ایران بدون کرسی بماند و شاید در آینده باشگاه‌‌‌های ایرانی از درآمد این لیگ تازه تاسیس محروم شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید