لطیفی: متاسفانه فوتبال ایران شبیه یک چرخ و فلک شده

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی لطیفی کارشناس فوتبال ایران درباره انتخاب رحمتی به عنوان سرمربی شهرخودرو هم گفت: درست است که مهدی رحمتی، محمد نوازی و علی سامره مربیان کم تجربه‌ای هستند اما باید به آقای حمیداوی تبریک بگویم چون به یک مربی جوان فرصت داده است.

علی لطیفی افزود: سالیان سال است که متاسفانه فوتبال ما به سمتی پیش رفته که شبیه یک چرخ و فلک شده است و مربیان موفق و ناموفق از یک کابین پیاده می‌شوند به کابین بعدی می‌روند. خوشبختانه جدیدا و آرام آرام فوتبال ما به سمتی می‌رود که پوست‌اندازی می‌کند.

وی ادامه داد: من نمی‌خواهم به مربیان با سابقه بی‌احترامی‌کنم. باور من این است که اگر یک مربی نتیجه می‌گیرد حتی در ۱۰۰ سالگی هم باید باشد اما اگر قرار نیست نتیجه بگیرد باید یک مربی جوان جایش بیاید. یعنی بین دو مربی جوان یا با تجربه که هر دو نتیجه نمی‌گیرند باید مربی جوان انتخاب شود.

کارشناس فوتبال درباره بازی شهرخودرو با شباب الاهلی اظهار کرد: واقعیت این است که الاهلی برتر از شهرخودرو بود و موقعیت‌های بیشتری داشت. نمی‌توانیم بگوییم که بازی به صورت مطلق در اختیار الاهلی بود.

لطیفی ابراز کرد: الاهلی مهره‌های خطرناک‌تری داشت و وقتی صاحب توپ می‌شد خطرناک بودند. شهرخودرو بیشتر به دنبال این بود که خطا بگیرد و روی ضربات ایستگاهی موقعیت ایجاد کنند. در نیمه اول الاهلی موقعیت‌های بیشتری داشت که با بی‌دقتی مهاجمانش از دست رفت.

وی اضافه کرد: شهرخودرو نسبت به بازی قبلی با اعتماد به نفس بیشتر و جسورتر بازی کرد اما بی‌برنامه بود و به دنبال اتفاقات بود و نه کار تاکتیکی. البته نمی‌توانیم رحمتی و کادر فنی و بازیکنان را نقد کنیم چون این کادر فنی به تازگی به این تیم آمده و در عرصه مربیگری تجربه زیادی ندارد.

لطیفی گفت: وقتی یک تیم مربی با تجربه دارد می‌تواند کمک حال تیم شود. مهدی رحمتی، محمد نوازی و علی سامره در بالاترین سطح ایران و آسیا فوتبال بازی کرده‌اند و شرایط و فشارهای درون زمین را درک می‌کنند اما هرگز روی نیمکت تجربه لازم را ندارند و به مشکل می‌خورند، برعکس مربی الاهلی که تجربه خیلی بیشتری نسبت به کادر شهرخودرو داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید