لطیفی: ضعف گل‌محمدی در چیدمان تیمش باعث شکست شد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی لطیفی کارشناس فوتبال ایران درخصوص بازی استقلال و پرسپولیس گفت: برتری استقلال را می‌توان حاصل انگیزه و توان بالای این تیم و چینش درست فرهاد مجیدی و همچنین اشتباه یحیی گل‌محمدی در چیدمان تیمش در نیمه اول دانست.

علی لطیفی با بیان اینکه گل‌محمدی با تعویض خودش نشان داد که این اشتباه را قبول دارد، اظهار کرد: به نظرم استقلال در نیمه اول فراتر از انتظار ظاهر شد. این تیم کاملاً با انگیزه بود و بازیکنانش با تمام وجود بازی کردند.

وی افزود: عامل برتری استقلال در فاز هجومی‌بود چون دیاباته به عنوان یک مهاجم کلاسیک و مهدی قائدی به عنوان یک بازیکن محور که در عرض و عمق به خوبی حرکت می‌کند هماهنگی خوبی داشتند. قائدی پشت دیاباته بازی می‌کرد و دیاباته هم برای اضافه شدن هافبک‌های استقلال حفظ توپ می‌کرد.

لطیفی تصریح کرد: اشتباه یحیی گل‌محمدی در چیدمان ترکیب اولیه و بیرون گذاشتن کمال کامیابی‌نیا برای من عجیب بود نوع بازی کامیابی‌نیا و تجربه‌اش در حضور در دربی‌ها می‌توانست به پرسپولیس کمک کند.

وی افزود: سرعت بالای قائدی باعث می‌شد مدافعان پرسپولیس عقب‌نشینی کنند تا جا نمانند و به این ترتیب بیش از اندازه به دفاع عمق می‌دادند همین مسئله باعث می‌شد که فاصله خط دفاع پرسپولیس با خط هافبک این تیم زیاد شود و استقلال به خوبی از این مسئله استفاده کرد.

او در بخش دیگری از سخنانش نیز ابرازکرد: سعادتمند مدیری از جنس ورزش و فوتبالی است و با تحقیقی که کردم متوجه شدم جنس ایشان استقلالی است. لذا باورم این است که او می‌تواند استقلال را به سر منزل مقصود برساند.

کارشناس فوتبال ایران خطرنشان کرد: با آمدن سعادتمند منافع برخی‌ها به خطر افتاد و همین آدم‌ها شروع به زدن او کردند. چون آنها شاید ظاهری استقلالی داشته باشند اما عملا به دنبال منافع خودشان هستند.

لطیفی یادآورشد: اخباری دارم مبنی بر این که این افراد جلساتی ترتیب دادند تا برای باشگاه حاشیه درست کرده و آن را به چالش بکشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید