قیمت زمین مسکن افزایش یافت

سرویس اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد – ایرنا به نقل از وزیر راه و شهرسازی نوشت: قیمت زمین در تهران و کلانشهرها از سال ۸۴ تا ۹۲، ۷۶۰ درصد رشد داشته اما از سال ۹۲ تا ۹۵ تنها ۰/۲ درصد افزایش یافته است.

این درحالی است که همواره با توجه به افزایش جمعیت و ضرورت امر ازدواج در جامعه، این اتفاقات درحال رخ  دادن بوده و جای تاسف دارد.

 عباس آخوندی روز سه شنبه در هفدهمین همایش تاسیسات توسعه مسکن در ایران افزود: قیمت مسکن از سال ۸۶ تا ۹۲ بیش از ۶ برابر شده، اما رشد قیمت مسکن از سال ۹۲ تا ۹۵ در تهران ۱٫۱ درصد بوده است و این نشان می‌دهد که از سال ۹۲ تا ۹۵ قیمت آن در تهران سالیانه ۲٫۵ درصد افزایش داشته است.

آخوندی با بیان اینکه از سال ۸۴ تا ۹۲ شاهد بیشترین مداخلات دولت در این بخش بوده ایم، گفت: این سیاست غلط با اجرای مسکن مهر کشور را گرفتار کرد و ساخت بیش از ۲ میلیون واحد مسکونی یعنی ۸ درصد کل موجودی آن مشکلات زیادی را به کشور تحمیل کرد.

عباس آخوندی اظهارداشت: اگر فکر می‌کنیم با تزریق پول اقتصاد مسکن متحول می‌شود این فکر غلطی است زیرا هرگونه مداخله در این بخش بدون سیاست گذاری،مناسب نتیجه معکوسی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ما در آستانه شرایط جدید ساختار جمعیتی در ایران هستیم و نتیجه بخش نبودن اقدامات گذشته نشان از درک واقعی وضعیت اقتصاد مسکن در ایران بوده که با مداخله دولت شاهد افزایش ۷۶۰ درصدی قیمت زمین در شهرها بودیم.

وزیر راه وشهرسازی افزود: جمعیت شهری ایران به ۷۴ درصد و جمعیت روستایی به ۲۶ درصد رسیده و نرخ جابجایی جمعیت شهری در کشور بسیار اندک شده و این مفهومش این است که در شهرها ادامه تراکم فروشی و ساخت مسکن دیگر خریداری نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید