قنبرزاده: باشگاهی که استاندارد لازم را ندارد قانونا باید از لیگ برتر خارج شود

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- منصور قنبرزاده عضو هیات رئیسه سازمان لیگ با اشاره به مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها گفت: ما در گذشته از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا جریمه شدیم چون اعلام کردند مدارک ارسالی که تأییدیه سیستم را داشت راستی‌آزمایی شده و به نتیجه مطلوب نرسیدیم.

منصور قنبرزاده افزود: با این شرایط کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها چطور می‌خواهد آن‌ها را تأیید کند؟ حتی در لیگ ایران باشگاهی را که نتواند طی دو سه سال استاندارد لازم را داشته باشد قانوناً‌ باید از لیگ برتر خارج کنند. لذا این تصمیم می‌تواند خیلی موثر باشد و جلوی خیلی از تبعات را بگیرد.

قنبرزاده تصریح کرد: علاوه بر این مسائل، طبق پیش‌بینی‌ها شیوع کرونا از مهر به بعد شدیدتر می‌شود. بحث اسکان و نگهداری از بازیکنان و مربیان خارجی هم به وجود می‌آید که می‌تواند برای باشگاه‌ها کار سختی باشد.

وی یادآورشد: من قبول دارم، شاید این تصمیم از نظر حرفه‌ای پذیرفته نباشد اما به لحاظ شرایط فعلی فوتبال ما نظر درستی بود که در مورد آن کارشناسی هم شده و امیدواریم همه باشگاه‌ها در این قضیه کمک کنند.

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ خاطر نشان کرد: این قانون نیست، بخشنامه یا دستورالعملی است که هیأت رئیسه سازمان لیگ به فدراسیون فوتبال می‌دهد و باید به تصویب آن‌ها برسد تا قابلیت اجرا پیدا کند. این فعلاً تصمیم هیأت رئیسه سازمان لیگ است.

او خاطرنشان کرد: سازمان لیگ فقط مجری برگزاری مسابقات و ارائه کننده طرح‌های مختلف جهت بهتر برگزار شدن مسابقات است. ضمن اینکه این تصمیم به صورت قانون همیشگی نیست.

وی با تاکید بر اینکه بلکه تصمیم و دستورالعملی صرفا برای فصل آینده است، خاطرنشان کرد: تمدید یا برداشتن این تصمیم هم با توجه به شرایط آینده صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد:‌ الان مبادلات ارزی کشور ما متوقف شده و نمونه آن ماجرای ویلموتس است که یکی از مشکلاتش عدم امکان مبادلات مالی بود. عده‌ای معتقدند که در اروپا و یا حتی آسیا این کار انجام نمی‌شود اما سوال اینجاست که آیا آن‌ها هم در تحریم هستند یا مبادلات مالی‌شان متوقف شده؟ شرایط‌شان با ما زمین تا آسمان فرق دارد.

قنبرزاده گفت:‌ الان مبادلات ارزی کشور ما متوقف شده و نمونه آن ماجرای ویلموتس است که یکی از مشکلاتش عدم امکان مبادلات مالی بود. عده‌ای معتقدند که در اروپا و یا حتی آسیا این کار انجام نمی‌شود اما سوال اینجاست که آیا آن‌ها هم در تحریم هستند یا مبادلات مالی‌شان متوقف شده؟ شرایط‌شان با ما زمین تا آسمان فرق دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید