قصه دلربای استوکس- پرسپولیس

مدتها از زمانی می گذرد که در روزهایی که آنتونی استوکس قرار بود به پرسپولیس بپوندد، تیمی به نمایندگی باشگاه پرسپولیس یک هفته در یکی از هتل‌های دوبی مستقر بود تا پس از تامین ۱۵۰ هزار دلار و پرداخت به این بازیکن ایرلندی، قراردادش را امضا کنند. استوکس که ۱۵۰ هزار دلار از ۲۷۰ هزار دلار قرارداد شش ماهه خود را نقدا دریافت کرده بود، سرانجام در نیم فصل لیگ نوزدهم به ایران آمد اما به خاطر اضافه وزن عجیب، نمی‌توانست کارایی لازم را برای پرسپولیس داشته باشد. با این حال، گل‌محمدی در یکی دو بازی حدود ۱۰ دقیقه به او بازی تا بلکه به شرایط مسابقه برگردد اما باز هم کاری از پیش نبرد.

مهاجم ایرلندی پرسپولیس که با سروصدای زیادی به این تیم پیوست، حدود یک ماه بعد از امضای قرارداد و در شرایطی که عملا تاثیر فنی در تیم پرسپولیس نداشت، بعد از سفر تیم به امارات برای بازی در لیگ قهرمانان آسیا، دیگر به ایران بازنگشت و رسما پرسپولیس را ترک کرد. در این شرایط مدیران وقت پرسپولیس مدعی بودند در قرارداد او بندهایی وجود دارد که بر اساس این بندها به خاطر غیبتش و ترک غیر موجه پرسپولیس با جرایم سنگین روبه‌رو خواهد شد اما حالا این بازیکن نه تنها جریمه نشده، بلکه با شکایت به فیفا، پرسپولیس را محکوم به پرداخت ۸۳ هزار و ۳۳۳ دلار کرده است.

شاید باور کردنش واقعا سخت باشد اما در باشگاه‌های ایرانی هر غیرممکنی، ممکن می‌شود. بازیکنی خارجی می‌آید و بخش زیادی از قراردادش را هم می‌گیرد و بعد بدون دلیل تیم را ترک می‌کند و بعد از شکایت به فیفا، باقیمانده مبلغ قراردادش را هم طلب می‌کند. پرسپولیس هم که قرار بود حق و حقوق خود را دنبال کند، با اقدامی عجیب به کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد تا استوکس را محروم کنند.

حالا پرسپولیسی که به تازگی ۷۴۰ هزار دلار به کالدرون بابت کاری که انجام نداده پرداخت کرده، باید ۸۳ هزار و ۳۳۳ دلار هم به استوکس بدهد تا دوباره با بسته شدن پنجره نقل‌ و انتقالاتی روبه‌رو نشود. در این میان هم کسی از مدیران وقت پرسپولیس سوال نمی‌کند چرا درباره این بازیکن به فیفا شکایت نکردید؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید