قسمتی دیگر از سریال VAR در ایران

همان گونه که می‌دانید ورود سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) به کشورمان برای دیدار تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی، در هفته‌های گذشته حاشیه‌های زیادی ایجاد کرده است. برخی رسانه‌ها از ارتباط شرکت مورد نظر با کشور اسرائیل نوشتند که این موضوع، در نشست خبری امروز (چهارشنبه) سخنگوی قوه قضائیه هم مطرح شد.

ذبیح‌الله خداییان درباره ارتباط شرکت تأمین‌کننده تجهیزات ورودی به کشور از سوی شرکتی اسرائیلی اظهار داشت: این موضوع به فدراسیون فوتبال مربوط است. کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون‌های کشورهای مختلف را به استفاده از سیستم VAR در مسابقات انتخابی جام جهانی ملزم کرده و اگر فدراسیونی از این سیستم استفاده نکند، با محرومیت مواجه می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه تصریح کرد: فدراسیون فوتبال کشورمان هم برای اجاره دستگاه، قراردادی با شرکتی بلژیکی منعقد کرد. گزارش شده که عوامل این شرکت، یهودی هستند و ممکن است با رژیم اشغالگر قدس مرتبط باشند. هنوز پرونده‌ای در مراجع قضایی در این باره تشکیل نشده، اما نهادهای امنیتی و اطلاعاتی این موضوع را بررسی می‌کنند و اگر پرونده به دستگاه‌های قضایی ارجاع شود، بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد صدای معتمد:
بستن
دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید