قریب: مدیر فدراسیون بر مبنای شایسته‌سالاری انتخاب نشده

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- محمدحسین قریب مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با انتقاد از نحوه عقد قرارداد با مارک ویلموتس گفت: خود رئیس فدراسیون فوتبال یک تنه در دل کار رفته و مصوبات مورد نیاز را پس از عقد قرارداد گرفته که خلاف است و کاستی‌های مختلفی رخ داده که آن را می‌بینیم.

محمدحسین قریب اظهار کرد: جمع‌بندی ما این است که برای وضعیت مدیریت ورزش ما شامل مدیریت باشگاهی، فدراسیون و معاونان آن، باید الزامات و استانداردهای درستی داشته باشیم و با کارشناسان مسائل حقوقی قرارداد ببندیم تا این هزینه‌ها را نداشته باشیم. طرف‌های متقابل در عرصه بین‌الملل بسیار متخصص و حرفه‌ای هستند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال، فساد را موضوع مهم دیگری دانست که باید به آن پرداخت و اظهار داشت: باید مجدداً بررسی کنیم که آیا این اتفاقات صرفاً به خاطر ناآگاهی بوده است یا اینکه مدیران،‌ آگاهانه رفتار کرده‌اند که قوه قضاییه و دستگاه‌های دیگر باید به آن بپردازند.

قریب ادامه داد: بازیکنی ۲۰ دقیقه بازی می‌کند و در شرایطی که مردم از لحاظ رفاهی در تنگنا هستند، باشگاه باید ۵۰۰ هزار دلار به او پول بدهد. ما در مدیریت ضعف آگاهی داریم که یک وجه آن، هزینه‌های مالی و وجه دیگر، زمینه‌های فساد است که در فوتبال ما هیچ‌وقت ریشه‌کن نمی‌شود. ما ریشه‌ها را بررسی نمی‌کنیم تا فساد کاهش یابد و در این زمینه ضعفی جدی داریم.

وی با گلایه از صدور حکم‌های متعدد برای فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های کشور در ماه‌های اخیر گفت: در شش ماه اخیر هر دو یا سه هفته، حکمی‌از فیفا برای ایران آمده که ما پول بازیکن یا مربی را ندادیم. این برای اعتبار ملی کشور ما خیلی بد است و هیچ کشوری اینقدر پرونده ندارد.

قریب تصریح کرد: این موضوع نشان می‌دهد مدیری که در سطح باشگاه یا فدراسیون فعالیت می‌کند، بر مبنای شایسته‌سالاری انتخاب نشده است و شما هم کمبودهای فنی و تخصصی را مشاهده می‌کنید. از ۷۵ پرونده، ۷۳ پرونده علیه ماست که اوج ضعف علمی‌و قابلیتی ما را نشان می‌دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید